JP Morgan: Duże zapotrzebowanie na iPhone’a 14 Pro i Apple Watch Ultra

Pierwsi klienci mogli cieszyć się ze swojego iPhone’a 14 (Pro) w zeszły piątek. Ale wielu użytkowników musi jeszcze poczekać. Po tym, jak Apple zaczęło przyjmować zamówienia przedpremierowe na wszystkie cztery modele iPhone’a 14, daty dostawy modeli Pro szybko przesunęły się na październik. JP Morgan’s Apple Product Availability Tracker stwierdza teraz, że w tym roku modele Pro są jeszcze bardziej popularne niż w zeszły. Tymczasem nowy Apple Watch Ultra pokazuje również, że popyt jest wysoki.

Czas dostawy iPhonów

Według Apple Product Availability Tracker, czas dostawy standardowego iPhone’a 14 jest krótki, ale dłuższy dla modeli Pro. W drugim tygodniu, w którym śledzono czas dostawy w kilku regionach, konsumenci mogą otrzymać iPhone’a 14 dostarczonego średnio w ciągu zaledwie 3 dni. Średni czas dostawy dla iPhone’a 14 Pro wynosi 35 dni, a dla iPhone’a 14 Pro Max 41 dni. Czas dostawy iPhone’a 14 Plus wynosi 21 dni.

Modele Pro zawsze cieszyły się największą popularnością, gdy na rynku pojawiła się nowa linia produktów iPhone’a. Jednak tegoroczna dystrybucja zamówień ma pójść jeszcze bardziej w kierunku modeli Pro niż miało to miejsce w poprzednich latach, co ilustruje sukces iPhone’a 14 Pro (Max). Analityk Ming-Chi Kuo poinformował, że 85 procent zamówień Apple na iPhone’a 14 w łańcuchu dostaw odpowiadają modele Pro.

Apple Watch

Mówi się, że w przypadku urządzeń ubieralnych zegarek Apple Watch Ultra utrzymuje globalny popyt z 37 dniami w porównaniu do 34-dniowego czasu dostawy w zeszłym tygodniu. Apple Watch Series 8 jest już 25 dni, w porównaniu do 28 dni temu tydzień temu.

W przypadku Apple Watch SE okres ten nieznacznie spadł z 8 dni w pierwszym tygodniu do 6 dni. AirPods Pro 2 cieszą się również dużym zainteresowaniem w USA i Niemczech, a termin dostawy w pierwszej dostępności jest 23. Wykraczaj poza wrzesień.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: