iOS we wrześniu – iPadOS w październiku?

Apple planuje opóźnić premierę iPadOS 16 o miesiąc, wynika z nowego raportu Bloomberga. Podczas gdy iOS 16 ma zostać wydany podczas zwykłego okna premiery we wrześniu, Apple potrzebuje więcej czasu, aby udoskonalić iPadOS 16 w odniesieniu do Stage Managera.

Stage Manager opóźnia iPadOS 16

Raport wyjaśnia, że Apple zamierza wydać iPadOS 16 w październiku, ponieważ pracuje nad ulepszeniem nowej funkcji Stage Manager.
Nie jest jasne, czy Apple planuje poważne zmiany w Stage Managerze w okresie do października. iPadOS 16 jest obecnie w czwartej wersji beta deweloperów i jest również dostępny dla publicznych beta testerów. Do tej pory zaobserwowaliśmy niewielkie ulepszenia Stage Managera w okresie beta testów.

“Podczas beta testów system spotkał się z krytyką ze strony niektórych programistów i użytkowników za błędy, mylący interfejs i brak kompatybilności z większością iPadów.”

Bloomberg zauważa również, że opóźnienie iPadOS 16 o miesiąc przybliża jego premierę do nowej premiery iPada Pro. Apple przygotowuje nowego iPada Pro z chipem M2 w środku. Oznacza to również, że iPadOS 16 będzie dostępny bliżej lub w tym samym czasie co macOS Ventura.
W trakcie beta testów iPadOS 16 Stage Manager otrzymał szereg skarg od użytkowników i programistów. Podczas gdy Apple reklamowało, że nowa funkcja wprowadzi prawdziwą wielozadaniowość klasy desktopowej na iPada, doświadczenie to jest jeszcze nie całkiem pełne.

Znaczna część krytyki Stage Managera koncentrowała się na fakcie, że funkcja ta jest dostępna tylko w modelach iPadów z chipem M1. Apple próbowało uzasadnić to ograniczenie kilka razy, ale odpowiedzi często zaprzeczały samym sobie i tylko dodały dalszego zamieszania w sytuacji.

Oprócz Stage Managera, iPadOS 16 zawiera inne nowe funkcje, takie jak iCloud Shared Photo Library, ulepszenia wiadomości, odpowiednia obsługa zewnętrznego wyświetlacza, aktualizacje Safari i wiele innych. Apple mogło wycofać Stage Managera z iPadOS 16 i opóźnić go oddzielnie, ale zamiast tego opóźnia całą aktualizację.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “iOS we wrześniu – iPadOS w październiku?

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: