Apple Watch ratuje kolejne życie

Apple Watch ma wiele nieocenionych funkcji zdrowotnych, które przez lata ratowały życie. Najnowszym przykładem jest opowieść o tym, jak funkcje zdrowotne serca Apple Watch pomogły odkryć ukryte problemy zdrowotne, które mogą okazać się śmiertelne, jeśli nie zostaną na czas wykryte.

Apple Watch uratował kobietę z Maine

CBS News donosi o kobiecie z Maine, która w pewnym momencie myślała, że jej Apple Watch działa nieprawidłowo. W maju Kim Durkee widziała ostrzeżenia ze swojego Apple Watch dwie noce z rzędu Apple Watch ostrzegał ją, że ma migotanie przedsionków. Na początku myślała, że wykres pokazuje błędne odczyty, ale potem dostała kolejne ostrzeżenie.

“Trzeci wieczór liczba ta była trochę za wysoka ” powiedziała Kim. “Wtedy powiedziałam sobie: wiesz co, idź na pogotowie, jeśli powiedzą ci, że nie ma się czym martwić, to się tylko upewnisz”

Migotanie przedsionków wykryło guza złośliwego

Jak się okazało, rzeczywiście było to migotanie przedsionków, a przyczyną był nieznany, agresywny nowotwór.

Lekarze w Maine wkrótce potwierdzili, że jej serce bije niemiarowo z prostego i przerażającego powodu. Miała myksoma, rzadki, szybko rosnący guz, który dławił jej dopływ krwi i ostatecznie spowodowałby udar. Dzięki ostrzeżeniom Apple Watch lekarze byli w stanie zabrać ją do Massachusetts General Hospital, gdzie usunęli śmiertelny guz podczas pięciogodzinnej operacji na otwartym sercu.

Warto zauważyć, że Durkee nie miała żadnych objawów poza migotaniem przedsionków, które wykryte zostały przez jej Apple Watch. Guz na pewno by ją zabił, gdyby nie szybka diagnoza, którą umożliwiły odczyty Apple Watch’a.

Durkee wraca do zdrowia w domu i mówi, że Apple Watch: „naprawdę uratował mi życie”.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply