Apple zacieśnia współpracę z Nike

Współpraca między Apple i Nike powinna być znana wielu: Zwłaszcza modele Apple Watch Nike wielokrotnie wskazują na współpracę obu firm. Apple i Nike najwyraźniej chcą pogłębić swoją wspólną pracę, a także rozszerzyć ją na usługę przesyłania strumieniowego Apple TV +.

Apple i Nike pracują nad filmami sportowymi

Deadline opisuje całą sprawę w następujących słowach:

Apple Original Films zawarło umowę z Waffle Iron Entertainment i Nike’s Makeready na rozwój i produkcję filmów sportowych. Firmy będą współpracować przy produkcji serii filmów mających na celu zainspirowanie następnego pokolenia sportowców i uczczenie potęgi sportu. Dzieje się to w czasie, gdy dostawcy usług streamingowych coraz częściej koncentrują się na prawach sportowych na żywo, a także na treściach narracyjnych i dokumentalnych z naciskiem na lekkoatletykę. „

Plany wymagają, aby Apple sfinansował i dystrybuował planowane projekty, podczas gdy wytwórnie Nike Waffle Iron i Makeready przejmą produkcję. Brad Weston z Makeready był kierownikiem produkcji w Paramount Pictures, gdzie nadzorował również filmy sportowe, takie jak nagrodzony Oscarem tytuł The Fighter.

Apple pracuje już nad własnym filmem sportowym Formuły 1, w którym Brad Pitt zagra główną rolę. Reżyserię ma poprowadzić Joseph Kosinksi, a także kierowca Formuły 1 Lewis Hamilton ma pełnić rolę producenta niezatytułowanego jeszcze filmu. Od końca kwietnia tego roku na Apple TV+ emitowany jest już czteroodcinkowy serial dokumentalny o byłym koszykarzu Earvinie “Magic” Johnsonie zatytułowany They Call Me Magic.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply