Adobe Lightroom z nowymi funkcjami

Firma Adobe udostępnia dziś wiele aktualizacji programów Lightroom i Lightroom Classic dla systemów Mac, iOS, Windows i Android. Główną atrakcją nowej wersji jest obsługa wideo pojawiająca się w oprogramowaniu wraz z wieloma nowymi ustawieniami wstępnymi, w tym ustawieniami opartymi na sztucznej inteligencji, adaptacyjnymi ustawieniami wstępnymi, inteligentnym usuwaniem efektu czerwonych oczu, zupełnie nowym widokiem porównania i wieloma innymi.

Adobe Lightroom z aktualizacją

Adobe ogłosiło wszystkie szczegóły w poście na blogu dziś rano, mówiąc, że wszystkie nowe funkcje zaczną “wdrażać się dzisiaj i będą dostępne dla wszystkich do końca tygodnia”.

Jest to ważna aktualizacja, a wiodącą nową funkcją jest obsługa edycji wideo w Lightroom i Lightroom Classic dla komputerów Mac, iOS, Windows, Android i Internetu. Inne duże zmiany obejmują wiele ulepszeń ustawień wstępnych: adaptacyjne oparte na sztucznej inteligencji plus pięć nowych opcji premium, usuwanie efektu czerwonych oczu również obsługiwane przez sztuczną inteligencję, nowy widok porównania, maski, wyszukiwanie społeczności i wiele innych.

Wideo w programach Lightroom i Lightroom Classic

Oto jak firma Adobe opisuje nową obsługę wideo w programie Lightroom: “Te same elementy sterujące edycją, których już używasz, aby Twoja fotografia błyszczała, mogą być teraz używane również z Twoimi filmami! Nie tylko możesz korzystać z funkcji edycji Lightroom, aby klipy wideo wyglądały jak najlepiej, ale także możesz kopiować i wklejać ustawienia edycji między zdjęciami i filmami, co pozwala uzyskać spójną estetykę zarówno na zdjęciach, jak i filmach. Ustawienia wstępne, w tym ustawienia wstępne Premium i zalecane ustawienia wstępne Lightroom oparte na sztucznej inteligencji, mogą być również używane z filmami. Lightroom pozwala również przyciąć początek lub koniec klipu wideo, aby podkreślić najważniejszą część wideo. “

Ustawienia

Ustawienia wstępne otrzymują kilka ładnych ulepszeń dzięki nowemu programowi Adobe Lightroom. “Możesz teraz dostosować intensywność ustawień wstępnych, które stosujesz do swoich zdjęć i filmów. Czy chciałbyś, aby ustawienie wstępne było trochę silniejsze? A może trochę bardziej subtelny? Teraz możesz łatwo dostosować dowolne ustawienie do swoich upodobań. “

“Opierając się na zaawansowanych możliwościach sztucznej inteligencji masek Select Sky i Select Subject, możliwe jest teraz stosowanie ustawień wstępnych, które automatycznie celują w określoną część zdjęcia. Nasze pierwsze dwa zestawy adaptacyjnych ustawień wstępnych zawierają ustawienia wstępne, które sprawiają, że niebo jest dramatyczne i sprawia, że temat zdjęcia jest naprawdę popularny. Te ustawienia wstępne umożliwiają dostęp do mocy maskowania AI z łatwością za pomocą jednego kliknięcia. “

Wreszcie, w dzisiejszej aktualizacji pojawiło się pięć nowych ustawień wstępnych Premium (Mac / iOS, Windows, Android, Internet):

  • Portrety: Czarno-białe — piękny zestaw presetów do czarno-białego portretu, stworzony przez Ayeshę Kazim.
  • Portrety: Edgy – te presety stworzone przez Jessy J. przeniosą twoje portrety na wyższy poziom.
  • Portrety: Grupowe — te ustawienia wstępne zostały specjalnie opracowane przez Chelsi LeBarre, aby Twoje zdjęcia grupowe wyróżniały się, dzięki czemu Twoi przyjaciele i rodzina zawsze wyglądali jak najlepiej.
  • Temat: Koncerty – twoje zdjęcia z koncertów i innych występów na żywo będą wyglądać niesamowicie z tymi presetami od Megan Sumpton.
  • Wideo: Kreatywne — aby iść w parze z fantastycznymi nowymi funkcjami wideo Lightroom, te stylowe i kreatywne ustawienia wstępne, stworzone przez Stu Maschwitza, są specjalnie zoptymalizowane pod kątem dobrej współpracy z filmami.

Usuwanie efektu czerwonych oczu na podstawie sztucznej inteligencji

“Fotografia z lampą błyskową może czasami powodować, że oczy świecą na czerwono. Lightroom pozwala teraz usunąć efekt czerwonych oczu jednym kliknięciem. Nie ma potrzeby ręcznego zakreślania każdego oka na zdjęciu – sztuczna inteligencja Lightrooma automatycznie znajdzie wszystkie oczy i w razie potrzeby usunie efekt czerwonych oczu. “

Porównaj widok

Nowy widok porównania ułatwia przeglądanie treści obok siebie.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: