Apple podpisało umowę na film o Formule 1 z Bradem Pittem

Apple podpisało umowę na niezatytułowany film wyścigowy Formuły 1 z Bradem Pittem w roli głównej – i może to zmienić sposób interakcji między strumieniami i dystrybutorami filmów kinowych. Transakcja trwała około pięciu miesięcy i oznacza, że Apple nabywa prawa do niezatytułowanego filmu Josepha Kosinskiego, według The Hollywood Reporter.

Umowa

Podobno umowa ponownie łączy Kosińskiego, który wyreżyserował „Top Gun: Maverick”, z innymi członkami produkcji tego filmu. Należą do nich scenarzysta Ehren Kruger oraz producenci Jerry Bruckheimer i Chad Oman.

Poza Kosińskim i Pitta’em, na uwagę zasługują również zawiłości umowy. Film będzie miał ekskluzywną i globalną serię kinową trwającą co najmniej 30 dni – lub nawet 60 dni – zanim trafi na Apple TV Plus. Partner dystrybucyjny będzie musiał zarejestrować się w projekcie.

To nie byłby pierwszy raz, kiedy Apple wypuścił jeden ze swoich oryginalnych filmów do kin. Zrobił to z „Wolfwalkers” i „Tragedią Makbeta”. Jednak skala tej konkretnej umowy sprawi, że bieg teatru stanie się znacznie bardziej ekstrawagancki.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Jedna myśl na temat “Apple podpisało umowę na film o Formule 1 z Bradem Pittem

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: