Apple Watch a powiadomienia o poziomie glukozy

Właściciel Apple Watch stworzył aplikację komplikacji i watchOS, która współpracuje z monitorem glukozy, dzięki czemu może śledzić poziom glukozy we krwi z nadgarstka.

Projekt Harley’a Turan’a

Liczne plotki twierdzą, że Apple aktywnie pracuje nad jakąś formą czujnika monitorowania glukozy dla Apple Watch, ale do tej pory nie dodał go do urządzenia do noszenia. W przypadku jednego właściciela Apple Watch udało im się zhakować własne rozwiązanie.

Projekt, nakreślony przez Harley Turan, skutecznie pobiera dane z systemu ciągłego monitorowania glikemii i importuje je oraz interpretuje w taki sposób, aby można je było przeglądać na Apple Watch. W ten sposób projekt tworzy stosunkowo tanie rozwiązanie problemu.

Jak działa projekt Turan’a?

Podstawą projektu jest Abbot FreeStyle Libre, czujnik wielkości monety przymocowany do ramienia osoby w celu pomiaru poziomu glukozy w podskórnej warstwie tłuszczu. Test jest wykonywany za każdym razem, gdy prezentowany jest kieszonkowy czytnik NFC lub smartfon, dając dużą ilość danych, ale nie jest tak przydatny jak ciągły monitor glukozy.

Systemy CGM kosztują około 1 900 funtów (2 372 USD) rocznie, aby działać w Wielkiej Brytanii, a obecnie nie są one idealne. Oprócz tego, że są drogie i zastrzeżone, Turan mówi, że firmy, które je tworzą, „są ograniczone przez organy regulacyjne co do tego, co mogą zrobić”, podczas gdy aplikacje mogą być „błędne” ze słabymi wizualizacjami.

Aby spróbować obejść problem, projekt wykorzystuje czujnik Libre, który jest bezpłatny w NHS lub 57 funtów (71,18 USD) przy zakupie prywatnym i trwa dwa tygodnie. Jest on połączony z małym urządzeniem Bluetooth / NFC, aby automatycznie uruchomić czujnik Libre, skutecznie zamieniając go w ciągły monitor glukozy.

Dane te mogą być następnie zbierane przez specjalnie utworzoną aplikację watchOS, która łączy się przez Bluetooth. Aplikacja watchOS monitoruje dane za pomocą zwykłego żądania w tle i wyzwala powiadomienia dla użytkownika, jeśli wystąpią szybkie zmiany glukozy.

Źródło: appleinsider

Aby zobaczyć dane na zegarku Apple Watch, utworzono komplikacje do użycia w tarczach zegarka. Obejmowało to okrągły wskaźnik z kropką wraz z odczytem tekstowym i wskaźnikiem trendu, a także „graficzny tekst narożny” dla tarczy zegarka Chronograph. Turan przyznaje, że można wykonać więcej pracy, aby aplikacja watchOS była bardziej funkcjonalna i aby stworzyć inne komplikacje, takie jak bateria nadajnika Bluetooth i licznik do wymiany czujnika Libre.

Co na to Apple?

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: