iPadOS 16 przyniesie dużo zmian

Już tylko kilka dni dzieli nas od WWDC 2022, gdzie Apple zaprezentuje kolejne swoje systemy. Nowy raport Bloomberga rzuca więcej światła na to, czego można się spodziewać, mówiąc, że Apple planuje “poważne zmiany” w doświadczeniu iPadOS, aby “zadowolić profesjonalnych użytkowników”.

iPad OS 16 – oczekiwane nowości

Raport pochodzi od Marka Gurmana z Bloomberga, który również poinformował o tym, że iOS 16 będzie zawierał funkcję Allways-On-Display w iPhonie 14. Apple wprowadził niewielkie zmiany w sposobie, w jaki użytkownicy uzyskują dostęp do funkcji wielozadaniowości iPada w iPadOS 15 w zeszłym roku, ale oczekuje się, że iPadOS 16 zaoferuje bardziej znaczące ulepszenia.

Bloomberg donosi, że iPadOS 16 “będzie miał przeprojektowany interfejs wielozadaniowości, który ułatwi sprawdzenie, jakie aplikacje są otwarte i przełączanie się między zadaniami”. Aktualizacja przyniesie również nowe sposoby zmiany rozmiaru okien aplikacji wraz z “nowymi sposobami obsługi wielu aplikacji jednocześnie”.

Kolejna duża aktualizacja oprogramowania iPada jest opisana jako “jedna z największych aktualizacji”, które Apple ogłosi na WWDC w przyszłym tygodniu. Celem Apple jest przekształcenie iPadOS w narzędzie bardziej przypominające „doświadczenie laptopa” pod względem wielozadaniowości i obsługi okien. To nie pierwszy raz, kiedy słyszymy o poważnych zmianach w iPadOS 16. Zmiany w infrastrukturze WebKit zasugerowały niedawno, że iPadOS 16 może dodać nowy “tryb wielozadaniowości”, który może po raz pierwszy wprowadzić okna o swobodnym rozmiarze na iPada.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply