LumaFusion zaktualizowana pod kątem iPhone 15

LumaFusion to program do edycji wideo i bardzo dobra alternatywa dla iMovie oraz drogiego Final Cut Pro. Od niedawna mamy możliwość używania Final Cut Pro na iPadzie, jednak nie ma wersji dla iPhone’a. Poza tym istnieje już szerokie grono zwolenników LumaFusion, którzy nie mają ochoty przesiadać się na żaden inny program.

Teraz zespół programistów stojących za tym programem, publikuje zupełnie nową wersję 4.1.1, która przynosi wiele nowych funkcji, szczególnie dla posiadaczy iPhone’a 15.

LumaFusion zaktualizowana do wersji 4.1.1

Po raz pierwszy nowa seria iPhone 15 ma port USB-C, który daje wiele nowych możliwości. iPhone 15 Pro i Pro Max obsługują również jeszcze szybsze prędkości USB 3. Możesz teraz używać koncentratorów USB-C, zewnętrznych dysków SSD i urządzeń peryferyjnych USB-C, a nawet ładować inne urządzenia za pomocą odpowiedniego kabla. Wraz z aktualizacją LumaFusion dodano kolejny praktyczny przypadek użycia: edycja wideo bezpośrednio z zewnętrznego nośnika pamięci.

LumaFusion 4.1.1 wykorzystuje nowy port USB-C modeli iPhone’a 15 i umożliwia pracę bezpośrednio z dysków takich jak Samsung T7 i SanDisk Extreme SSD i innych. Przede wszystkim należy upewnić się, że własne dyski mają wystarczającą prędkość odczytu/zapisu i że do tej funkcji używany jest odpowiedni kabel USB-C. Umożliwia to nagrywanie materiału wideo bezpośrednio za pomocą iPhone’a 15 (Pro/Max) na dysku SSD, a następnie jego edycję z tego samego dysku SSD w LamaFusion na iOS.

LumaFusion stwierdza we własnym dzienniku zmian w App Store, że edycja za pomocą modeli iPhone 15 jest obsługiwana, ale zalecane do tych celów są modele iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max, ponieważ obsługują szybszy standard USB 3. Nowością jest również obsługa plików dziennika Apple i 65pt LUT.

Aktualizacja 4.1.1 LumaFusion jest już dostępna w App Store i jest bezpłatna dla obecnych użytkowników.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply