Apple: Swift Student Challenge rozpoczyna się w lutym 2024 roku z nową kategorią „Wyróżnieni Zwycięzcy”

Rok po roku Apple organizuje tak zwane Swift Student Challenge. W przyszłym roku wydarzenie będzie miało miejsce w lutym, a wyzwanie rozpocznie się od nowej kategorii „Wyróżnieni Zwycięzcy”.

W ostatnich latach Swift Student Challenge dało tysiącom studentów możliwość wykazania się kreatywnością i nauczenia się praktycznych umiejętności, których mogą potrzebować w swojej karierze zawodowej i późniejszym życiu. Kolejne wyzwanie jest teraz – mniej więcej – w blokach startowych. Rozpoczyna się w lutym 2024 nową kategorią „Wyróżnieni Zwycięzcy”. W tym przypadku 50 “wybitnych Zwycięzców” zostanie nagrodzonych za wybitne zgłoszenia.

„W Apple wierzymy, że każdy może nauczyć się programować i tworzyć aplikacje i jesteśmy dumni, że co roku wspieramy i doceniamy potencjalnych programistów studenckich w Swift Student Challenge”. (Susan Prescott, wiceprezes ds. globalnych relacji z programistami oraz edukacji i marketingu korporacyjnego w Apple)

„Wiemy, że studenci są bardzo zainteresowani nabyciem umiejętności programowania w celu rozwiązania wyzwań, na których im zależy – na przykład opracowanie aplikacji, która pomoże rówieśnikom znaleźć zasoby zdrowia psychicznego lub aplikacji promującej działania na rzecz zrównoważonego rozwoju na terenie kampusu. Dla wielu ważne jest, aby znaleźć odpowiedni początek. Apple publikuje nowe zasoby programistyczne dla uczniów i nauczycieli, współpracuje z partnerami społecznymi nad specjalnymi programami Swift i wcześnie ogłasza harmonogram Swift Student Challenge 2024. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć App Playgrounds, które uczniowie złożą w przyszłym roku.”

Ponadto Apple ogłosiło nowe projekty „Everyone Can Code”, które zapewniają nauczycielom zasoby krok po kroku, uczniom na drodze do nauki programowania i tworzenia aplikacji, prowadzenia i rozwijania ważnych umiejętności podczas tworzenia aplikacji, które rozwiązują dla nich ważne problemy.

Apple prezentuje nowe projekty

Od dziś dostępne są cztery nowe projekty:

  • Design a Simple App: Studenci mogą stworzyć prototyp aplikacji w Keynote, aby nauczyć się podstaw projektowania aplikacji, ćwiczyć szybkie tworzenie prototypów i uzyskać informacje zwrotne, wykonując te same kroki, co profesjonalni programiści.
  • Build with Stacks and Shapes: Uczniowie mogą podjąć pierwsze kroki w celu opracowania aplikacji w Swift Playgrounds i zaprogramować autoportret lub grafikę za pomocą SwiftUI, aby nauczyć się podstaw projektowania interfejsu użytkownika.
  • Build Custom Shapes: Uczniowie mogą przenieść interfejs aplikacji na wyższy poziom. Możesz zaprojektować specjalny kształt; nauczyć się graficznie reprezentować współrzędne lub zaprogramować ich indywidualny kształt za pomocą SwiftUI i przykładowej aplikacji “About Me” w Swift Playgrounds.
  • Design an App Icon: Uczniowie mogą nauczyć się i zastosować zasady projektowania aplikacji, aby stworzyć unikalną i niezapomnianą ikonę aplikacji, która przekazuje pomysł; mogą ćwiczyć szybki rozwój prototypów, uzyskać informacje zwrotne i przesłać ikonę do Swift Playgrounds, aby stała się częścią aplikacji.

Uczniowie mogą przesłać swoje App Playgrounds do Swift Student Challenge podczas trzytygodniowego okna w lutym 2024 roku. Możesz zarejestrować się na developer.apple.com, aby otrzymać powiadomienie, gdy tylko rozpocznie się konkurs. Spośród 350 zwycięzców, 50 laureatów nagród zostanie zaproszonych do siedziby Apple w Cupertino w Kalifornii, latem przyszłego roku. Tam będą mieli okazję wymienić się pomysłami ze sobą i z zespołem Apple. Wszyscy zwycięzcy otrzymują roczne członkostwo w Apple Developer Program, który pozwala im przesyłać aplikacje do App Store i otrzymywać wsparcie od Apple.

macpretorians

Źródło: AppleNewsRoom

Leave a Reply