Keynote „Scary Fast” zostało sfilmowane za pomocą iPhone’a 15 Pro Max

Dzisiejsza konferencja Apple „Scary Fast”, na której firma pokazała nowe komputery wyposażone w najnowsze chipy M3, miała jeszcze jedno wielkie wydarzenie. Całe wydarzenie zostało sfilmowane za pomocą iPhone’a 15 Pro Max.

Pod koniec prezentacji, po tym jak Tim Cook podziękował publiczności, na ekranie pojawiła się wiadomość z napisem: „To wydarzenie zostało nagrane iPhonem i zredagowane na komputerze Mac”. Istniało również zastrzeżenie stwierdzające, że “wszyscy moderatorzy, lokalizacje i nagrania z dronów” zostały nagrane za pomocą iPhone’a 15 Pro Max.

Film można obejrzeć tutaj, ponieważ z niewiadomych dla mnie przyczyn, nie ładuje się na stronę.

Chociaż Apple zawsze reklamowało, że aparat iPhone’a jest w stanie kręcić filmy w „hollywoodzkiej jakości”, po raz pierwszy nagrano całe wydarzenie Apple za pomocą iPhone’a. Oczywiście jest to sprytny sposób na promowanie nowych funkcji wideo iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Nowe modele mogą nagrywać w ProRes Log z prędkością 60 klatek na sekundę. Łączy to wyjątkowo niską kompresję formatu ProRes z formatem log color stosowanym w przemyśle filmowym do precyzyjnej korekcji kolorów.

iPhone 15 Pro (Max) jest również pierwszym smartfonem na świecie, który obsługuje ACES, Academy Color Encoding System, globalny standard przepływu pracy w kolorze. Ponadto profesjonaliści mogą podłączyć zewnętrzną pamięć masową przez port USB-C, aby bezpośrednio tam nagrywać filmy. Dodatkową zaletą jest fakt, że iPhone 15 Pro Max oferuje możliwość nagrywania filmów z 5-krotnym zoomem optycznym.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply