iOS 17: pojemność baterii można ograniczyć do 80%

Czy tak jak ja zdziwiliście się ostatnio, że ładując całą noc swojego iPhone’a, naładowaliście go tylko do 80%? Nie denerwujcie się. Jest to nowa funkcja iOS 17. Chociaż niektóre źródła podają, że jest to funkcja iPhone’a 15. Ja korzystam z iPhone’a 14 Pro i również posiadam tę opcję. Ale do sedna. Apple ma oko na kondycję baterii i wprowadza nową opcję, która pozwala ograniczyć pojemność baterii do 80 procent.

iOS 17: nowa opcja ma na uwadze zdrowie baterii

Nowa opcja w ustawieniach baterii zapewnia, że urządzenia są ładowane maksymalnie do 80 procent. Nową opcję można znaleźć w iPhone -> Ustawienia -> Bateria -> Kondycja baterii i ładowanie -> Zoptymalizowane ładowanie.

Jeśli aktywowałeś „Zoptymalizowane ładowanie baterii” (ta opcja jest dostępna dla wszystkich modeli od kilku lat), iPhone uczy się, kiedy zwykle go ładujesz. W ten sposób, jeśli bateria jest naładowana w 80 procentach, może poczekać, aż będziesz jej potrzebować, aby zakończyć ładowanie. Przykład? Jeśli zwykle ładujesz iPhone’a przez noc i wstajesz regularnie o 7 rano, iPhone najpierw naładuje się do 80 procent, a dopiero krótko przed wstaniem z łóżka naładuje się do 100 procent. Jednak ja zauważyłem, że moja 14 nie ładuje się do 100% i pozostaje naładowany do 80%.

Nowa opcja „80 procent” oznacza, że iPhone jest zwykle ładowany tylko do 80 procent. Ma to po prostu na celu utrzymanie zdrowia baterii przez dłuższy czas poprzez skrócenie okresu pełnego ładowania baterii. Kilka dni temu pojawiły się już plotki o nowym limicie 80 procent. Teraz pojawiło się również potwierdzenie, że nowe modele iPhone’a 15 rzeczywiście mają tę opcję.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply