Kuo: iPhone 15 Pro Max będzie najlepiej sprzedającym się modelem

iPhone 15 Pro Max oraz inne iPhony z rodziny 15 pojawią się już za ok 2 tygodnie. Według plotek, iPhone 15 Pro Max będzie jedynym modelem wyposażonym w obiektyw peryskopowy zapewniający lepszy zoom optyczny. Analityk Ming-Chi Kuo twierdzi, że dzięki temu najdroższy model iPhone’a będzie najlepiej sprzedającym się modelem.

iPhone 15 Pro Max

iPhone 15 Pro Max będzie najpopularniejszym modelem

W swoim nowym raporcie analityk twierdzi, że iPhone 15 Pro Max będzie stanowił od 35% do 40% dostaw w serii iPhone 15, co oznacza, że Apple wyraźnie koncentruje się na droższym modelu w tym roku. Szacowane dostawy iPhone’a 15 Pro Max do końca roku również wzrosły o około 10% w porównaniu do iPhone’a 14 Pro Max w tym samym okresie.

„Oznacza to, że Apple optymistycznie podchodzi do punktu sprzedaży peryskopu, który jest dostępny tylko w iPhonie 15 Pro Max” ( Ming-Chi Kuo)

Tegoroczny model Pro Max będzie jedynym, który będzie wyposażony w nowy obiektyw peryskopowy, który znacznie zwiększy zakres zoomu optycznego aparatu. Funkcja ta była od dawna pożądana przez niektórych użytkowników iPhone’a.

Kuo potwierdził również plotki, że obiektyw peryskopowy pojawi się w mniejszym modelu iPhone’a 16 Pro w przyszłym roku.

Niektóre wcześniejsze doniesienia sugerowały, że masowa produkcja iPhone’a 15 Pro Max może być opóźniona z powodu problemów z dostawami. Wygląda jednak na to, że Apple poradziło sobie z tą sytuacją i w tym tygodniu rozpocznie masowe dostawy wszystkich nowych iPhone’ów. Oczekuje się, że firma dostarczy około 80 milionów sztuk iPhone’a 15 do końca roku i 250 milionów sztuk w 2024 roku.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply