Aqara umożliwia korzystanie ze scen Aqara Home w Apple Home

Aqara zaktualizowała własną aplikację i umożliwia teraz wykonywanie scen utworzonych za pośrednictwem własnej aplikacji producenta w Apple Home. Pozwala to nie tylko na korzystanie ze znacznie większej liczby funkcji, ale po raz pierwszy można również zintegrować urządzenia, których nie można było zintegrować z HomeKit.

Aby skopiować sceny z Aqara do Apple Home, musi być dostępny hub od producenta z co najmniej oprogramowaniem układowym w wersji 4.0.4. Następnie nowy przełącznik jest dostępny w scenach w aplikacji Aqara Home, która dodaje je do Apple Home.

Apple Home vs Aqara

Aqara: Mała funkcja z dużymi możliwościami

Teraz znacznie więcej funkcji może być używanych za pośrednictwem scen. Na przykład Aqara Camera Hub G3 może sprawić, że kamera będzie nagrywać wideo, odtwarzać dzwonek lub aktywować rozpoznawanie psów i kotów. Do tej pory funkcje te nie były dostępne za pośrednictwem Apple Home.

Inny przykład możliwości po aktualizacji: Jeśli masz automatyczny karmnik Aqara C1, do tej pory nie mogłeś go używać za pośrednictwem HomeKit. Dzięki nowej aktualizacji możesz zapisać karmienie w scenie w aplikacji Aqara Home, skopiować ją do Apple Home, a następnie użyć jej na przykład w automatyzacjach HomeKit.

Dzięki temu rozwiązaniu w końcu użytkownicy Apple mogą w pełni korzystać z urządzeń Aqara.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply