Apple Pay w Chile? Podobno już bardzo blisko

Uruchomienie Apple Pay w Chile napotkało wiele problemów. Od 2021 roku pojawiło się wiele wskazówek, że Apple współpracuje z lokalnymi bankami w celu wprowadzenia Apple Pay w tym kraju, ale nigdy do tego nie doszło. Jednak nowy raport z tego tygodnia sugeruje, że Apple Pay w końcu wystartuje w Chile w tym miesiącu.

Apple Pay

Apple Pay zostanie uruchomione w Chile w przyszłym tygodniu

Jak donosi lokalna gazeta Diario Financeiro, chilijska sieć międzybankowa Transbank udostępniła w mediach społecznościowych post witający Apple Pay w kraju. Chociaż post został później usunięty, dziennikarz Pedro Martín niezależnie potwierdził z „co najmniej czterech źródeł z instytucji finansowych”, że oficjalna premiera Apple Pay w Chile zaplanowana jest na 8 sierpnia.

Jeśli to prawda, Apple Pay pojawi się w tym kraju prawie dwa lata po pierwszych informacjach o pojawieniu się usługi płatności cyfrowych Apple w Chile.

We wrześniu 2021 r. Banco de Chile na krótko pozwolił niektórym użytkownikom dodać swoje karty do aplikacji Wallet, ale wszystkie karty zostały usunięte kilka dni później. W styczniu 2022 r. Apple zaktualizowało swoją chilijską witrynę internetową o nową stronę docelową dla Apple Pay – ale mimo to platforma pozostaje nadal niedostępna w tym kraju.

W ubiegłym roku prezes Santander Chile, Claudio Melandri, twierdził w poście na LinkedIn, że uruchomienie Apple Pay w tym kraju jest „spodziewane do końca października”. Oczywiście nigdy tak się nie stało. Według Diario Financeiro, opóźnienie wynika z faktu, że lokalne banki potrzebują więcej czasu, aby spełnić „wysokie standardy operacyjne i bezpieczeństwa wymagane przez Apple”.

W raporcie wspomniano również, że Santander, Banco de Chile, Bci, BICE, Banco Falabella, Itaú i Scotiabank będą pierwszymi, które będą obsługiwać Apple Pay w Chile.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “Apple Pay w Chile? Podobno już bardzo blisko

Leave a Reply