Ogromny sukces kont oszczędnościowych Apple Card

W połowie kwietnia Apple uruchomiło tak zwane konta oszczędnościowe Apple Card we współpracy z Goldman Sachs i oprocentowaniem salda w wysokości 4,15 procent. Wczoraj Apple ogłosiło, że konta oszczędnościowe Apple Card osiągnęły już depozyty w wysokości ponad 10 miliardów dolarów.

Apple Card
Apple Card

Konta oszczędnościowe Apple Card osiągnęły depozyty w wysokości ponad 10 miliardów dolarów

Bardzo szybko po uruchomieniu kont oszczędnościowych Apple Card stało się jasne, że zostały one dobrze przyjęte przez klientów. Dyrektor generalny Apple Tim Cook potwierdził dobry start i w ciągu kilku dni klienci zdeponowali podobno 1 miliard dolarów.

Wczoraj po raz pierwszy Apple podało oficjalną liczbę. Firma potwierdziła, że konta oszczędnościowe Goldman Sachs Apple Card osiągnęły depozyty w wysokości ponad 10 miliardów dolarów.

Apple dodaje, że 97 procent posiadaczy kont oszczędnościowych zdecydowało się na automatyczne wpłacanie na ich konto Daily Cash (zwrot gotówki za zakupy niektórych produktów) zarobionych za pomocą karty Apple Card, co ułatwia użytkownikom rozwijanie i kontynuowanie zdrowych nawyków oszczędzania.

Nowe Konto Oszczędnościowe Apple jest przeznaczone wyłącznie dla posiadaczy kart Apple Card. Umożliwia ono wpłacanie środków Apple Cash zarobionych za pomocą Apple Card bezpośrednio na konto oszczędnościowe. Posiadacze Apple Card mogą również wpłacać pieniądze z rachunku bieżącego na konto oszczędnościowe Apple Card. Tam, jak wspomniano na początku, zarabiają odsetki w wysokości 4,15 procent. W porównaniu do innych banków, Apple oferuje stosunkowo wysokie oprocentowanie. Ponadto konto oszczędnościowe jest łatwe do otwarcia i zarządzania. Podobnie jak w przypadku karty Apple Card, nowe konto oszczędnościowe Apple jest zarządzane za pośrednictwem aplikacji Wallet.

W ostatnim czasie doszło jednak do spięcia na linii Apple – Goldman Sachs. Firma Goldman Sachs chciałaby się wycofać z umowy, która wiąże ją z Apple, i ograniczyć swoją działalność na rynku bankowości detalicznej. Podobno firma straciła dość znaczną sumę przez tą umowę.

Tak więc z jednej strony Apple chwali się bardzo wysokim depozytem na koncie oszczędnościowym Apple Card, z drugiej jednak strony, Goldman Sachs chce się wycofać po dość znacznej stracie kapitału. Gdzie jest prawda? Pewnie, gdzieś pośrodku.

macpretorians

Źródło: Apple Newsroom

Leave a Reply