Apple: wyświetlacz Thunderbolt i oryginalny iPad Air trafiają na listę przestarzałych

Co pewien czas otrzymujemy od Apple listę produktów przestarzałych. Dzisiaj firma dodała Thunderbolt Display i iPada Air pierwszej generacji do tej listy. Oznacza to, że urządzenia nie kwalifikują się już do napraw, ani innych serwisów sprzętowych w sklepach Apple Store lub Autoryzowanych Serwisach Apple.

Apple Thunderbolt Display
Apple Thunderbolt Display

Apple klasyfikuje produkt jako przestarzały po upływie siedmiu lat, odkąd firma przestała go sprzedawać. Apple zaprzestaje świadczenia usług sprzętowych dla przestarzałych produktów, a usługodawcy nie mogą zamawiać części do przestarzałych produktów. Zarówno Thunderbolt Display, jak i oryginalny iPad Air zostały wycofane z produkcji w 2016 roku.

Wprowadzony w 2011 roku wyświetlacz Thunderbolt Display miał 27-calowy ekran o rozdzielczości 1440p, kamerę 720p, trzy porty USB 2.0, port FireWire 800, port Gigabit Ethernet i port Thunderbolt. Wyceniony na 999 dolarów wyświetlacz Thunderbolt Display był ostatnim monitorem marki Apple do czasu premiery Pro Display XDR w 2019 roku.

Oryginalny iPad Air został wprowadzony na rynek w 2013 roku i wyposażony w 9,7-calowy wyświetlacz oraz układ A7. Reklamowano go jako o 20% cieńszy i 28% lżejszy oraz o 43% węższe ramki wyświetlacza w porównaniu z iPadem poprzedniej generacji.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply