Apple Music Classical na Androidzie

Pod koniec marca Apple zaprezentowało Apple Music Classical na iPhone’a. Teraz taki przywilej mają również użytkownicy Androida z subskrypcją Apple Music.

Apple Music i Apple Music Classical to dwie różne aplikacje na iPhone’a. Chociaż obie aplikacje mają podobny wygląd, kluczową różnicą jest sposób, w jaki Apple Music Classical obsługuje metadane. Classical używa również czcionki szeryfowej, takiej jak Apple Books, podczas gdy główna aplikacja jest bezszeryfowa.

Jeśli mówimy o Apple Music Classical dla Androida, to warto zauważyć, że Apple Music Classical zostało uruchomione na Androidzie, zanim aplikacja została zoptymalizowana pod kątem iPada i dostępna na komputerach Mac. Apple Music Classical nie jest również dostępne z CarPlay.

Priorytet Apple Music Classical dla Androida nad innymi platformami Apple ma jednak sens. Oddzielna aplikacja opiera się na przejęciu przez Apple Primephonic, która była samodzielną usługą subskrypcji muzyki klasycznej, a aplikacja na Androida zniknęła wraz z zakupem Apple.

Aplikacja Apple Music Classical dla systemu Android jest dostępna do pobrania za darmo w sklepie Google Play. Dostęp jest zawarty w standardowym członkostwie Apple Music.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply