Apple Music Classical jest już dostępne

Od dzisiaj tj. 28.03.2023 roku aplikacja Apple Music Classical jest dostępna dla użytkowników. Jest to zupełnie nowa, samodzielna aplikacja przeznaczona specjalnie dla muzyki klasycznej. Jeśli posiadamy abonament Apple Music, aplikacja Apple Music Classical jest dostępna bezpłatnie.

Apple Music Classical jest wspaniałym doświadczeniem muzyki klasycznej, z setkami kuratorskich list odtwarzania, tysiącami ekskluzywnych albumów, ciekawymi biografiami kompozytorów, szczegółowymi przewodnikami do wielu ważnych dzieł, intuicyjnymi funkcjami przeglądania i wieloma innymi. Abonenci Apple Music mogą pobrać aplikację w ramach swojego abonamentu bez dodatkowych kosztów.

Apple Music Classical oferuje:

  • Największy na świecie katalog muzyki klasycznej, zawierający ponad 5 milionów nagrań i utworów – od nowych wydawnictw po uznane arcydzieła.
  • Tysiące albumów na wyłączność.
  • Wyszukiwanie według kompozytora, utworu, dyrygenta, a nawet numeru katalogu, aby natychmiast znaleźć konkretne nagrania.
  • Najlepsza jakość dźwięku (do 192 kHz/24 bitów, wysoka rozdzielczość i bezstratność) z tysiącami nagrań we wciągającym dźwięku 3D.
  • Kompletne i dokładne metadane, dzięki czemu słuchacze zawsze wiedzą, jaki utwór i artysta jest odtwarzany.
  • Tysiące adnotacji redakcyjnych, takich jak biografie kompozytorów, opisy ważnych utworów i inne.

Apple Music Classical jest dostępne na wszystkich modelach iPhone’ów z systemem iOS 15.4 lub nowszym. Apple nie wspomniało jeszcze o aplikacji na iPada, ale już wiadomo, że niedługo firma wyda wersję na Androida.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple Music Classical jest już dostępne

Leave a Reply