Apple TV+: problemy w trakcie produkcji serialu „Rozdzielenie”

Apple TV+ jest w trakcie kręcenia drugiego sezonu serialu „Rozdzielenie”. Niestety, produkcja hitowego dramatu Apple TV+ została wstrzymana na czas strajku Gildii Pisarzy Ameryki.

Gildia Pisarzy Ameryki (Writer’s Guild of America) strajkuje w Hollywood, a około 12 000 członków jest na pikietach przed głównymi studiami.

To już druga produkcja Apple TV+, która utknęła przez strajk scenarzystów. Komediowy serial „Loot” również musiał zamknąć na pewien czas produkcję swojego drugiego sezonu.

Strajk WGA jest wynikiem tego, że związek pisarzy i Alliance for Motion Pictures and Television Producers nie doszły do porozumienia w sprawie nowego kontraktu między pisarzami a studiami. WGA chciał, aby nowy kontrakt zapewniał bardziej sprawiedliwe wynagrodzenie dla pisarzy, a także ochronę, aby pisanie było zrównoważonym zawodem, zgodnie z zawiadomieniem od WGA.

Po nieosiągnięciu porozumienia w terminie do 1 maja, strajk rozpoczął się 2 maja. Miejmy nadzieję, że strajk skończy się jak najszybciej i reżyserzy będą mogli wrócić do swojej pracy na drugim sezonem serialu.

macpretorians

Źródło: Appleinsider

Leave a Reply