Apple Watch Ultra z wyświetlaczem microLED w drugiej połowie 2025 roku

Apple pracuje nad zaktualizowaną wersją zegarka Apple Watch Ultra, który ma mieć ulepszony wyświetlacz microLED, ale urządzenie nie zostanie wprowadzone na rynek do drugiej połowy 2025 roku. Takie informacje przekazał analityk wyświetlaczy Ross Young.

Young uważa, że prace nad microLED Apple Watch zostały przesunięte najwcześniej do 2025 roku, co oznacza, że plotki o premierze w 2024 roku mogą być teraz nieaktualne. Jeszcze w tym roku Young podawał jako termin wydania 2025 rok. Zgodnie z nowymi informacjami, najszybciej byłaby to druga połowa 2025 roku.

Mark Gurman z Bloomberga potwierdził prace Apple nad microLED Apple Watch i zasugerował, że urządzenie może pojawić się pod koniec 2024 roku.

Apple chciałoby produkować własne wyświetlacze

Apple stopniowo przejmuje produkcję komponentów do własnych produktów. Celem jest oczywiście posiadanie większej kontroli nad projektowaniem produktów. Jednak wyświetlacze MicroLED nie są ani tanie, ani proste w produkcji. The Korea Herald donosi, że na podstawie badań koreańskiego Institute for Information & Communications Technology Promotion (IITP), można wysnuć wniosek, że Apple jeszcze przez długie lata będzie musiał polegać na koreańskich producentach wyświetlaczy.

Apple Watch Ultra ma być pierwszym urządzeniem Apple, które przyjmie wyświetlacz microLED, ale Apple planuje wprowadzić technologię do iPhone’a i pozostałych swoich urządzeń.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Jedna myśl na temat “Apple Watch Ultra z wyświetlaczem microLED w drugiej połowie 2025 roku

Leave a Reply