Apple planuje nową aplikację dziennika w iOS 17

W ubiegłym tygodniu po raz kolejny wyciekły plotki i domysły na temat wyglądu iOS 17. Najbardziej ciekawą informacją jest ta, która mówi, że Apple pracuje nad zupełnie nową aplikacją: aplikacją dziennika. Według Wall Street Journal, konkurent Day One „ma na celu pomóc użytkownikom śledzić ich codzienne życie”.

Wg raportu program ma mieć ściśle określone zadania, które mają nam pomóc w zachowaniu zdrowia psychicznego i fizycznego. Aplikacja o nazwie kodowej Jurassic ma pomóc użytkownikowi w „ogarnięciu” swoich codziennych czynności. Zaoferuje ona ścisłą integrację z resztą aplikacji Apple, z możliwością analizy zachowania w celu określenia, jak wygląda typowy dzień, w tym zdrowia, lokalizacji, wiadomości tekstowych, rozmów telefonicznych, wydarzeń w kalendarzu i „czy dany dzień zawierał coś poza normą”.

Dałoby to aplikacji dużą przewagę nad obecnymi aplikacjami – dziennikami, które nie mają dostępu do niektórych części telefonu. Journal twierdzi, że aplikacja „jest ustawiona do pracy z całym sprzętem iPhone’a, który jest dostarczany z nadchodzącym systemem operacyjnym Apple iOS 17″. Nie jest jasne, czy będzie komponent Mac, taki jak aplikacja Freeform, która została uruchomiona w iOS 16.2 i macOS 13.1.

Parker Ortolani, znany ze swoich bardzo ciekawych konceptów, pokazał teraz jak jego zdaniem może wyglądać nowa aplikacja.

„Postrzegam to jako połączenie Notatek i Zdrowia. Medytacje i refleksje odbywają się tutaj na iPhonie. Aplikacja inteligentnie znalazłaby sposoby, abyś poczuł się lepiej. I możesz sortować swoje rekordy według różnych kategorii”. ( Parker Ortolani )

W koncepcji możesz zobaczyć, jak aplikacja może wyglądać na iPhonie i Apple Watch. Istnieją różne kategorie dla typów pamiętników, synchronizacji iCloud i inne.

Jestem bardzo ciekawy jak ostatecznie będzie wyglądała ta aplikacja i czy będzie już częścią oprogramowania zestawu AR, który Apple przedstawi na WWDC.

macpretorians

Źródło: MacWorld, macerkopf

Leave a Reply