Adobe Lightroom zyskuje funkcję opartą na sztucznej inteligencji

Adobe Lightroom dla Mac jest ulubionym edytorem zdjęć zarówno dla amatorów, jak i profesjonalnych fotografów. Najnowsza aktualizacja tego programu przynosi ze sobą mnóstwo nowych funkcji, które sprawią, że Twoje zdjęcia będą wyglądać jeszcze lepiej.

Na większą uwagę zasługuje nowa funkcja o nazwie Denoise . Funkcja ta, wykorzystując sztuczną inteligencję, usunie szum cyfrowy z obrazów, aby poprawić jakość bez utraty szczegółów. Jak wyjaśnia Adobe, jest to szczególnie przydatne podczas pracy ze zdjęciami przy słabym oświetleniu, gdy szumy i ziarno mogą przytłoczyć zdjęcie. Adobe twierdzi, że Denoise wykorzystuje sztuczną inteligencję i uczenie maszynowe, aby zapewnić „naturalnie wyglądające wyniki z wyraźnymi krawędziami, czystymi cieniami, dobrą ochroną tekstury i małych kolorów oraz minimalnymi artefaktami (jak nierówne plamy)”.

A tak Adobe opisuje nowe narzędzie AI Denoise:

Nigdy nie przegap kolejnej okazji do zrobienia zdjęcia z powodu słabego oświetlenia. Dzięki najnowszej zaawansowanej funkcji Lightroom z napędem Al, Denoise, możesz usunąć szumy cyfrowe z obrazów, aby poprawić jakość bez utraty żadnych szczegółów. Jest to szczególnie przydatne w przypadku plików o wysokim poziomie ISO w słabym oświetleniu – na przykład, gdy robisz zdjęcie zachodu słońca na plaży, robisz wieczorne zdjęcia miasta lub na przyjęciu urodzinowym zapalanym świecami”.

adobe-lightroom-mac-1.jpeg
Adobe Lightroom

Nowością w Lightroomie jest również możliwość automatycznego maskowania odzieży i zarostu, nowe ustawienie polerowanego portretu, które „umożliwia szybkie wygładzenie skóry na portretach, poprawę oświetlenia i udoskonalenie rysów twarzy” oraz szybki sposób na przekształcenie filmów na czarno-białe. Wreszcie, nowa funkcja Curves oferuje „doskonałą kontrolę nad tonacją i kolorem w określonych regionach zdjęcia, aby pomóc Ci osiągnąć idealny wygląd”.

A oto krótki film przedstawiający, jak działają nowe funkcje.

macpretorians

Źródło: macworld, 9To5Mac

Leave a Reply