Apple podobno pracuje nad wyświetlaczami zewnętrznymi z OLED

Od dawna wiadomo, że Apple chciałby przenieść większość swoich produktów na wyświetlacze OLED. Nowy raport analityków z firmy badawczej Omdia pokazuje, że Apple pracuje nad 32-calowym oraz 42-calowym wyświetlaczem zewnętrznym z ekranem OLED.

Plany Apple dotyczące ekranów OLED

Raport, który został upubliczniony (za pośrednictwem OLED-info i MacRumors) różni się od poprzednich plotek o planach Apple, dotyczących wydania MacBooka OLED. Inne raporty wskazują, że MacBook Air będzie pierwszym komputerem Mac, który przejdzie na OLED, potencjalnie już w 2024 roku. Analitycy Omdia uważają jednak, że Apple wypuści MacBooka OLED dopiero w 2026 roku w postaci nowego MacBooka Pro.

Jeśli chodzi o iPada, ten raport jest w większości zgodny z tym, co powiedziały inne źródła. Omdia wierzy, że Apple wypuści swoje pierwsze modele iPada OLED w 2024 roku, zaczynając od iPada Pro.

Jednak sytuacja robi się interesująca, gdy spojrzymy na plany Apple dotyczące wyświetlaczy zewnętrznych. Obecnie Apple sprzedaje 27-calowy Studio Display i 32-calowy wyświetlacz Pro Display XDR, z których żaden nie jest wyposażony w technologię wyświetlania mini-LED ani OLED.

Raport Omdia sugeruje, że długoterminowe cele Apple obejmują również parę zewnętrznych wyświetlaczy OLED w 2027 roku. Miałby to być jeden wyświetlacz 32-calowy i drugi 42- calowy. Nie jest jasne, czy byłyby to samodzielne wyświetlacze zewnętrzne, podobne do Pro Display XDR i Studio Display, czy też panele używane w przyszłym iMacu.

Oczywiście są to tylko przypuszczenia i należy je traktować jak plotkę. Jednak sama myśl o takich wyświetlaczach, szczególnie 42-calowym, sprawia, że chciałbym zobaczyć taki monitor firmy Apple. Czas pokaże na ile ta plotka się sprawdzi.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply