Plotki: Nowy interfejs watchOS 10

Odkąd Apple Watch pojawił się w 2015 roku, miał tę samą siatkę w stylu plastra miodu, która pokazywała wszystkie aplikacje w chaotycznym układzie, który polega bardziej na pamięci niż intuicji. Według nowego przecieku, to się zmieni z wersją 10.

W ostatnim swoim Newsletterze Mark Gurman poinformował, że watchOS 10 otrzyma dużą aktualizację na WWDC 2023. Na Twitterze analityk 941 twierdzi, że watchOS 10 będzie miał „przeprojektowany układ / siatkę ekranu głównego”. Według raportu, nowa siatka „będzie znacznie łatwiejsza w użyciu”, z układem, który jest bardziej podobny do iOS.

watchOS będzie miał również przeprojektowany homescreen layout/grid. Będzie dużo łatwiejszy w użyciu, przenoszeniu i działaniu bardziej znanym z iOS, w tym folderów.

Według analityka 941 oznacza to, że ikony będą ułożone w rzędach, a nie we wzorze plastra miodu. W przeciwieństwie do iPhone’a, użytkownik będzie przewijał w pionie, aby zobaczyć resztę aplikacji, zamiast przesuwać się z boku na bok. Według dostarczonych przez nich renderów, dziewięć aplikacji zmieści się na ekranie jednocześnie, a trzy kolejne będą częściowo widoczne.

Analityk 941 twierdzi również, że watchOS 10 po raz pierwszy będzie obsługiwał foldery, choć nie jest jasne, jak będą one działać. Ponieważ nie można ukryć aplikacji na Apple Watch, jak można na iPhonie, foldery będą ważnym sposobem na oczyszczenie zegarka z dużą ilością zainstalowanych aplikacji.

Czy to się sprawdzi czas pokaże, jak zwykle 😉

macpretorians

Źródło: macworld

Leave a Reply