Apple opublikowało nowe Apple Maps dla Polski

Jakiś czas temu pisałem, że Apple testuje nowe mapy m.inn. w Polsce, Austrii czy na Węgrzech. Dzisiaj tuż przed świętami Wielkanocnymi Apple udostępniło te mapy w następujących krajach: Polsce, Austrii, Chorwacji, Czechach, Słowenii i na Węgrzech. Nowe mapy zapewniają lepszą nawigację, wyświetlają punkty orientacyjne w 3D i pozwalają korzystać z nowych funkcji, jak m.in. Rozejrzyj się czy wskazówki w języku naturalnym.

Nowe Apple Maps już w Polsce

W Polsce i pozostałych pięciu krajach dostępnych jest teraz wiele nowych funkcji Apple Maps, które pomagają użytkownikom w podróżowaniu i nawigacji. W mapach znajdziemy takie nowości jak oparte na Siri ulepszone wskazówki w języku naturalnym czy wskazówki odnośnie ograniczenia prędkości.

Mapy pomagają też właścicielom określonych pojazdów elektrycznych w Austrii, Czechach, Polsce i na Węgrzech planować trasy tak, by uwzględniać postoje na ładowanie. W tym celu aplikacja analizuje dane o wzniesieniach i inne czynniki występujące na danej trasie.

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Austrii, Chorwacji, Czechach, Polsce, Słowenii i na Węgrzech łatwiej znajdą pobliskie przystanki i oznaczą ulubione linie. Aplikacja poinformuje też pasażerów, gdy dotrą do przystanku, na którym chcieli wysiąść.

Apple Maps
Apple Maps

Eddy Cue, starszy wiceprezes Apple w pionie Services wypowiedział się na temat premiery nowych Apple Maps w kolejnych krajach:

„Aplikacja Mapy jest najlepszym narzędziem dla wszystkich, którzy chcą zwiedzać i odkrywać świat, chroniąc jednocześnie swoją prywatność. Cieszymy się, że możemy ją zaoferować jeszcze większej liczbie użytkowników i to wraz z nowymi funkcjami, które mają dziś premierę. Całkowicie przeprojektowaliśmy Mapy, by zapewniały lepszą nawigację, więcej szczegółów, dokładniejsze informacje na temat różnych miejsc i wyjątkowe udogodnienia, które udostępnia tylko Apple, takie jak m.in. Rozejrzyj się czy wskazówki w języku naturalnym. Użytkownicy mogą jeszcze łatwiej wyszukiwać ulubione miejsca i podróżować”.

Wraz z nową wersją map otrzymaliśmy nowe funkcje. Wśród nich znajdują się funkcje zwiększające realizm:

  • Trójwymiarowe miasta odzwierciedlono z niespotykaną dbałością o szczegóły. Widać poszczególne osiedla, dzielnice biznesowe, przystanie, różne obiekty i nie tylko. Użytkownicy mają teraz do dyspozycji informacje dotyczące wysokości nad poziomem morza, nowe oznaczenia drogowe i specjalnie zaprojektowane punkty orientacyjne w miastach na całym świecie, takich jak m.in. Berlin, Hamburg, Londyn, Los Angeles, Melbourne, Miami, Montreal, San Francisco, Sydney czy Vancouver.
  • Sekcja Ulubione pozwala jednym stuknięciem wyznaczyć trasę do często odwiedzanych miejsc. Jeśli dana lokalizacja znajduje się w sekcji Ulubione na ekranie początkowym, wystarczy stuknąć, by bez trudu sprawdzić drogę do domu lub pracy, na siłownię czy do szkoły.
  • Flyover pozwala podziwiać wybrane metropolie dzięki fotorealistycznym, olśniewającym widokom 3D. Użytkownicy mogą przemieszczać swoje urządzenie w przestrzeni, żeby zwiedzać miasto z lotu ptaka. Mogą też przyglądać mu się w większej rozdzielczości poprzez przybliżanie, przesuwanie, przechylanie i obracanie obrazu miasta i jego punktów orientacyjnych.
  • Mapy wnętrz prezentujące rozkład lotnisk i centrów handlowych pozwalają użytkownikom łatwo sprawdzić w aplikacji Mapy, na jakim poziomie się znajdują, gdzie są toalety, a nawet które sklepy i restauracje są otwarte.

Teraz możemy jeździć po Polsce z nawigacją nowej jakości😃

macpretorians

Źródło: Apple Newsroom

Leave a Reply