Aktualizacja Ikea Dirigera dodaje wsparcie HomeKit dla czujnika jakości powietrza

W lutym tego roku Ikea zaprezentowała nowy inteligentny monitor jakości powietrza – Vindstyrka. Urządzenie przeznaczone do inteligentnego domu, po premierze działało tylko w ekosystemie Ikea po podłączeniu do najnowszego huba firmy – Dirigera. Firma jednak zapowiadała, że z czasem wyjdzie wersja współpracująca z HomeKit.

Teraz nadszedł ten czas i pojawiła się nowa aktualizacja dla wspomnianego huba Dirigera, która dodaje obsługę HomeKit. Ten nowy multisensor oferuje podstawy takie jak temperatura i wilgotność, ale także łączy w sobie wykrywanie VOC (Volatile Organic Compound), co można znaleźć w urządzeniach takich jak Eve Room i czujnik TVOC Aqara, ale także oferuje czujnik PM2.

Uważa się, że wszystkie cztery czujniki znajdujące się w Vindstyrce współpracują z HomeKit, a odczyty dla wszystkich czterech danych są wyświetlane na podstawowym wyświetlaczu LED z dołączonym podświetleniem. To łączy oferty innych firm w jeden kompletny pakiet za stosunkowo niską cenę zaledwie 49,99 USD.

Jeśli posiadacie już hub Dirigera i monitor powietrza Vindstyrka, wystarczy zaktualizować hub do wersji 2.256.003, aby monitor współpracował z HomeKit.

macpretorians

Źródło: HomeKitNews

Leave a Reply