IKEA VINDSTYRKA oficjalnie zaprezentowana – na razie bez HomeKit?

IKEA VINDSTYRKA została oficjalnie zaprezentowana – jednak na razie bez HomeKit?

Pisałem już o tym, że IKEA chce wprowadzić nowy monitor jakości powietrza. Zaprezentowane nowe urządzenie ma, tak jak zapowiadano, zintegrowany wyświetlacz. Co jednak martwi to fakt, że nie ma wzmianki o HomeKit. Oznacza to, że pierwsi nabywcy nie zobaczą w Apple Home monitora jakości powietrza.

Nowy monitor jakości powietrza IKEA VINDSTYRKA mierzy stężenie PM2,5 i lotnych związków organicznych (TVOC), a także temperaturę i wilgotność. Urządzenie pokazuje wartości na zintegrowanym wyświetlaczu, a po podłączeniu do IKEA DIRIGERA Hub przekazuje je również do aplikacji IKEA Home smart. Można tam uruchomić automatykę i na przykład włączyć oczyszczacz powietrza IKEA STARKVIND. Urządzenie jest podłączane do zasialania za pośrednictwem kabla USB-C.

W informacji prasowej IKEA wspomina jednak tylko o połączeniu z inteligentną aplikacją IKEA Home. Nie ma wzmianki o innych platformach smarthome, które normalnie obsługuje również IKEA DIRIGERA Hub.

Z jednej strony sytuacja taka może wynikać z faktu, że IKEA jest obecnie zajęta certyfikacją Matter dla Hubu i dlatego nie poddaje się już osobnej certyfikacji dla Apple HomeKit.

Natomiast z drugiej strony, do oficjalnej premiery rynkowej w kwietniu jest jeszcze trochę czasu. Możliwe, że IKEA jest obecnie w procesie certyfikacji HomeKit i jeszcze nie może lub nie chce mówić o integracji.

Nowe urządzenie ma kosztować około 40 euro i jest już dostępne w pierwszych sklepach.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Jedna myśl na temat “IKEA VINDSTYRKA oficjalnie zaprezentowana – na razie bez HomeKit?

Leave a Reply