Apple podobno pracuje nad AI podobną do ChatGPT

Wraz ze wzrostem popularności ChatGPT, Apple podobno postanowiło zwiększyć swoje zaangażowanie w koncepcje generatywnej sztucznej inteligencji. Firma zamierz skupić się na przetwarzaniu wyszukiwania w języku naturalnym.

Apple podobno testuje funkcje językowe generowane przez AI

Podczas dorocznego szczytu AI firmy w zeszłym miesiącu, pracownicy zostali poinformowani o planach Apple dotyczących AI. Inżynierowie Apple, w tym członkowie zespołu Siri, „co tydzień” testowali koncepcje generowania mowy w odpowiedzi na wzrost chatbotów takich jak ChatGPT, według New York Times.

Chatbot byłby ogromnym przedsięwzięciem dla Apple. Obecnie, Siri nadal potrzebuje podpowiedzi, które są już w jej bazie danych. Więc jeśli użytkownik zadaje Siri pytanie, które nie jest jeszcze zintegrowane, Siri odpowiada, że nie może pomóc użytkownikowi. Pomijając fakt, że wiele krajów nadal czeka na Siri w ojczystym języku.

Jednak nowoczesny chatbot wykorzystuje kombinację reguł oraz uczenia maszynowego. W ten sposób reaguje na dane wprowadzone przez użytkownika i generuje własne odpowiedzi. Technologie AI nowej generacji zwróciły uwagę na to, jak Siri, Alexa i inni asystenci głosowi roztrwonili swoją przewagę w wyścigu o AI. W szczególności Siri została kilkakrotnie zatrzymana na drodze do znaczących ulepszeń. Były inżynier Apple John Burkey wyjaśnił, że asystent głosowy był oparty na „clunky kod” ( niezdarnym kodzie ). Kod ten jest tak słabo napisany, że inżynierowie mieli duże trudności z dodawaniem nowych funkcji.

„Proste aktualizacje, takie jak dodanie nowych fraz do zbioru danych, wymagają przebudowy całej bazy danych Siri, co może zająć nawet sześć tygodni. Dodanie bardziej skomplikowanych funkcji, takich jak nowe narzędzia wyszukiwania, może zająć nawet cały rok. W związku z tym nie było możliwości, aby Siri stała się “kreatywnym asystentem” jak ChatGPT”. ( John Burkey )

Teraz pałeczka jest po stronie Apple. Czy firma jest w stanie stworzyć dobrego chatbota mając tak duże problemy z Siri?

macpretorians

Źródło: macerkopf

Jedna myśl na temat “Apple podobno pracuje nad AI podobną do ChatGPT

Leave a Reply