tvOS Beta: Apple testuje nowe funkcje generowania języka naturalnego dla Siri

Wczoraj informowałem o tym, że Apple postanowiło skupić się na przetwarzaniu wyszukiwania w języku naturalnym. Inżynierowie firmy już testują nowe funkcje generowania języka naturalnego dla Siri. Teraz zgodnie z tym co podaje serwis 9To5Mac testowana technologia jest ukryta pod nazwą kodową „Bobcat”. Mało tego, jest ona testowana z najnowszą betą tvOS 16.4, a później zostanie wykorzystana w innych systemach operacyjnych Apple.

tvOS Beta: poligon doświadczalny dla chatbota od Apple

Informacje z tvOS 16.4 beta sugerują, że Apple opracował nowy framework o nazwie „Siri Natural Language Generation”, z pewnością w celu poprawy możliwości języka naturalnego osobistego asystenta. Podczas gdy nowe funkcje generowania mowy są obecnie wykorzystywane tylko w Apple TV, badania przeprowadzone przez 9to5Mac pokazują, że kod dla tych funkcji znajduje się również w systemach operacyjnych iPhone’a, iPada, Maca, HomePoda i Apple TV. Nie bez powodu więc Apple w przyszłości umożliwi korzystanie z funkcji języka naturalnego na pozostałych urządzeniach.

Warto zwrócić uwagę na jedną ważną rzecz: Kod znaleziony w tvOS nie daje żadnych bezpośrednich wskazówek, że poprawa języka naturalnego dla Siri jest próbą Apple konkurowania z Google, Microsoftem i innymi chatbotami napędzanymi przez AI, ale wydaje się, że Apple ma jakiś plan poprawy możliwości Siri, począwszy od tvOS 16.4.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: