Gurman: AirPods zyskają funkcje poprawiające słuch

Wraz z Apple Watch Apple stara się wprowadzić wiele funkcji kontrolujących naszych stan zdrowia lub pomagający w jego ochronie. Tym razem Mark Gurman twierdzi, że niespodziewanie inny sprzęt Apple zatroszczy się o nasze zdrowie.

Według Marka słuchawki AirPods firmy Apple mogą zyskać bardziej znaczące funkcje związane ze zdrowiem słuchu w ciągu najbliższego roku lub dwóch lat.

Apple: Funkcja Conversation Boost w słuchawkach AirPods Pro

W najnowszej edycji swojego biuletynu „Power On”, Gurman powiedział:

„Uważam, że Apple zamierza uaktualnić AirPods, aby stały się narzędziem zdrowotnym w przyszłym roku lub dwóch, z możliwością uzyskania pewnego rodzaju danych słuchowych. AirPods od dawna mają funkcję o nazwie Live Listen, która może zwiększyć dźwięk z drugiego końca pomieszczenia, dzięki czemu wkładki douszne przypominają aparat słuchowy”.

( Mark Gurman, „Power On” 12.03.2023 )

Takie funkcje jak Live Listen i Conversation Boost, które już istnieją w AirPods Pro, musiałby zostać jeszcze zatwierdzone przez FDA ( Agencja żywności i leków ) lub zaprojektowane, aby służyć jako zamiennik aparatu słuchowego.

Nowe możliwości zdrowotne słuchu nie musiałyby być uwarunkowane wydaniem nowych AirPods, ponieważ obecne modele zawierają już głośniki i mikrofony do obsługi takich funkcji, a także mogłyby zostać dostarczone do istniejących urządzeń za pośrednictwem aktualizacji oprogramowania układowego.

macpretorians

Źródło: MacRumors

Leave a Reply