Apple: Tim Cook i Jeff Williams naciskają na premierę headsetu AR/VR w tym roku

Wszystkie raporty wskazują, że Apple uruchomi swój headset mieszanej rzeczywistości w tym roku. Najprawdopodobniej będzie to miało miejsce na WWDC w czerwcu. Jednak decyzja o wypuszczeniu nowego produktu nie jest jednomyślna.

Raport mówi, że zespół operacyjny prowadzony przez Jeffa Williamsa chciał wysłać technologicznie zaawansowany zestaw tak szybko, jak to możliwe, nawet jeśli urządzenie byłoby nieporęczne i drogie. Członkowie zespołu projektowego nie zgodzili się, chcąc poczekać, aż lekki produkt w postaci okularów AR będzie wykonalny. Cienkie i lekkie okulary AR jest podobno celem długoterminowym dla Apple. Wydaje się on być w tej chwili niewykonalny technologicznie.

Wybór czasu jest tutaj krytyczny. Według raportu, Cook i Williams uznają stan rynku i wierzą, że to ma sens, aby wejść do walki teraz, nawet jeśli pierwszej generacji zestaw headset będzie drogie i ograniczone.

Pierwsza generacja zestawu headset jest uważany za drogi (w cenie około 3000 dolarów) ze względu na zawarte podwójne 4K, wyświetlacze OLED i czujniki śledzenia. Uważa się również, że urządzenie jest stosunkowo nieporęczne i ma krótki czas pracy na baterii; może wytrzymać około 2 godzin na jedną sesję. Firma spodziewa się sprzedać około miliona sztuk w pierwszym roku.

Nawet jeśli pierwsza generacja zestawu headset nie będzie sukcesem Apple firma będzie mieć nadzieję, że zostanie dobrze przyjęty.

Jednak czy wypuszczanie niegotowego produktu to dobra polityka? Jest to chyba pierwszy raz w historii, gdy Apple sam przyznaje, że wypuści niegotowy produkt na rynek i godzi się z myślą, że produkt nie będzie sukcesem. Coś się zaczyna kończyć…..

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

2 myśli na temat “Apple: Tim Cook i Jeff Williams naciskają na premierę headsetu AR/VR w tym roku

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: