iPhone 15 Pro: volume rocker i przycisk wyciszenia

Plotki, że Apple zastąpi wszystkie fizyczne przyciski w iPhone 15 Pro przyciskami półprzewodnikowymi, w tym jednym, przeprojektowanym rockerem głośności, przybierają na sile. Teraz 9to5Mac ma informacje, że Apple rzeczywiście zdecydował się na powrót do rockera głośności dla modeli iPhone 15 Pro. Źródło potwierdza również, że ruchomy przełącznik wyciszenia zostanie zastąpiony przyciskiem solid-state.

Rocker głośności i nowy przycisk wyciszenia

Według źródła 9to5Mac modele iPhone 15 Pro pozbędą się indywidualnych przycisków regulacji głośności na rzecz jednego nowego przycisku. Przycisk ten ma podobno zwiększać lub zmniejszać głośność w zależności od tego, gdzie użytkownik go naciśnie.

Ming-Chi Kuo mówił już, że modele iPhone 15 Pro będą wyposażone w dodatkowe silniki Taptic Engines, które zapewniają haptyczne sprzężenie zwrotne, aby symulować odczucie naciśnięcia przycisku bez fizycznego poruszania się przycisków – podobnie jak w przypadku przycisku Home w obecnym iPhone SE lub gładzika w nowszych MacBookach. Oznacza to, że klawisze nie będą już miały ruchomych części. Podobnie, przełącznik wyciszenia ma zostać zmodernizowany do nowych przycisków sensorycznych.

Najbardziej zauważalną zmianą w tegorocznych iPhone’ach opartych na wyciekłych renderach jest przejście ze złącza Lightning na USB-C, co byłoby dużym odejściem od zastrzeżonego złącza Apple, które było używane w iPhone’ach i większości akcesoriów Apple od 2012 roku.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply