Zaktualizowany iMac jeszcze w tym roku

Apple zaktualizowało swoje urządzenia o nowe procesory. Jedynymi, które czekają na aktualizację to Mac Pro ( nadal nie doczekał się chipa Apple Silicon ) oraz iMac. Ten ostatni nadal wyposażony jest w procesor M1. Klienci oczekują, że komputer ten zostanie również zaktualizowany o nowy procesor.

Mark Gurman twierdził jeszcze niedawno, że nie oczekuje, aby iMac był zaktualizowany o procesory wersji M2. Zamiast tego spodziewa się, że Apple przeskoczy od razu do wersji M3 w nowych iMacach.

Gurman w swoim dzisiejszym wydaniu Power On dzieli się z nami bliższymi informacjami na temat zaktualizowanego iMac’a. Wg niego kolejny model jest na zaawansowanym etapie rozwoju zwanym „testami walidacji inżynierskiej lub EVT, a firma przeprowadza testy produkcyjne maszyny”.

Następny iMac będzie nadal dostępny z tym samym ekranem czyli 24-cale. Również jeśli chodzi o kolory modeli, nic nie powinno się zmienić w porównaniu do poprzednich modeli. Testowane wersje są również dostępne w tych samych kolorach, co obecny iMac, paleta zawierająca niebieski, srebrny, różowy i pomarańczowy.

Nowe iMaci będą oczywiście mocniejsze – z nowym chipem z serii M, który zastąpi M1. Czy będą to procesory M3, tak jak przepowiadał Gurman, nic nie wiadomo na ten temat. Nastąpią też pewne drobne zmiany. Niektóre wewnętrzne komponenty mają zostać przeprojektowane, a proces produkcyjny przymocowania podstawki komputera ma być zupełnie inny.

Podczas gdy rozwój nowych iMaców – o nazwach kodowych J433 i J434 – osiągnął późny etap, nie oczekuje się, że wejdzie do masowej produkcji przez co najmniej trzy miesiące. Oznacza to, że możemy go zobaczyć dopiero w drugiej połowie roku.

Mimo wszystko jest to świetna informacja dla fanów komputera typu „All in One”, że również ta maszyna po prawie dwóch latach otrzymuje aktualizację.

macpretorians

Źródło: Bloomberg

Leave a Reply