Apple uruchamia nową aplikację „Car Key Tests” dla iPhone’a

Funkcja Car Key firmy Apple została pierwotnie ogłoszona w lipcu 2020 roku jako sposób na odblokowanie samochodu za pomocą aplikacji Wallet na iPhonie. Funkcja ta jednak była ograniczona w dostępności i dopiero niedawno rozszerzyła się poza niektóre samochody BMW.

Nowa aplikacja Apple Car Key

Apple uruchomił nową aplikację „Car Keys Tests” w App Store w tym tygodniu. Aplikacja jest dystrybuowana w ramach konta deweloperskiego Apple, ale obecnie jest nienotowana na liście. Oznacza to, że można uzyskać do niej dostęp tylko poprzez bezpośredni link, a nie poprzez wyszukiwanie w App Store lub stronę konta Apple.

Aplikacja jest przeznaczona dla producentów samochodów, aby przetestować integrację z funkcją Car Key firmy Apple. Apple mówi, że aplikacja pozwala tym firmom „przetestować i zatwierdzić” wymagania dotyczące procesu certyfikacji przyjęcia Car Key poprzez swój program Made-For-iPhone.

Oto co Apple mówi o aplikacji Car Key Tests:

„Do użytku wyłącznie przez licencjobiorców MFi. Aplikacja Car Keys Tests służy do testowania i sprawdzania połączeń, wydajności i innych kluczowych wymagań w procesie certyfikacji tworzonych przez Ciebie pojazdów, w których zastosowano technologię cyfrowego klucza samochodowego Apple. Więcej informacji na temat certyfikacji Car Keys można znaleźć w portalu MFi pod adresem mfi.apple.com.”

Car Key działa za pośrednictwem NFC i może być używany nie tylko do odblokowania samochodu, ale także uruchomić samochód, udostępnić klucze samochodowe z innymi ludźmi, i więcej.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: