Ivory for Mac: Pierwsze wrażenia

Po tym, jak Twitter bez zapowiedzi i z dnia na dzień zamknął swoje API dla zewnętrznych deweloperów, zespoły takich aplikacji jak Twitterific i Tweetbot zostały z niczym. Tapbots, teksańscy twórcy stojący za Tweetbotem, szybko skupili się na swoim nowym kliencie Mastodon Ivory, który niedawno został udostępniony w pierwszej wersji alfa dla macOS poprzez TestFlight.

Aplikacja wydaje się kolejnym zwycięstwem firmy Tapbots. Wersja alfa jest absolutnie niezauważalna i można odnieść wrażenie, że jest to wersja oficjalna. Testerzy mówią, że nie napotkali żadnych prawdziwych problemów podczas użytkowania tej wersji programu.

Ivory for Mac Alpha

Design Ivory for Mac wygląda bardzo podobnie do Tweetbota. Mały pasek boczny z ikonami do osi czasu, strony konta, powiadomień, wzmianek, wyszukiwania, zakładek, filtrów i innych pozwala na szybki i bezpośredni dostęp do obszarów Mastodona. Sama oś czasu jest już zsynchronizowana z aplikacją dla iOS i iPadOS (coś, czego Twitter nie potrafi wprowadzić w swojej aplikacji od wielu lat), dzięki czemu wszędzie jesteś na tym samym poziomie. Nieprzeczytane posty są wyświetlane za pomocą obowiązkowych odznak w prawym górnym rogu ekranu.

Ivory dla macOS już w wersji alfa ma opcjonalny tryb ciemny, który bazuje na ustawieniach systemowych Maca, przeglądanie trzech osi czasu Mastodona (Home, Local i Promoted), tworzenie list i filtrów. Istnieją również statystyki dla konta, wyszukiwanie postów, użytkowników i hashtagów.

Ivory for Mac Alpha

Wygląd aplikacji można dostosować do własnych potrzeb. Oprócz wyboru czcionki i jej rozmiaru można wybrać tryb wysokiego kontrastu, sposób wyświetlania awatara konta, rozmiar przycisków akcji i wyświetlanych mediów, a także kolor akcentu dla hashtagów i linków. Ivory dla macOS udostępnia łącznie dziesięć wariantów kolorystycznych. W porównaniu do aplikacji mobilnej, w macOS wersja alpha nie ma jeszcze możliwości wyboru pomiędzy różnymi ikonami aplikacji; tutaj trzeba zadowolić się standardowym zwierzęciem z trąbą.

Całość wygląda naprawdę dobrze, jak to bywa w przypadku tej firmy. I należy tylko żałować, że nie możemy już korzystać z aplikacji Tapbots na Twitterze.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: