Apple TV+ zdobywa nagrodę Bafta za najlepszą animację

Apple TV+ i BBC ręcznie rysowany świąteczny hit „Chłopiec, kret, lis i koń“ zdobył nagrodę za najlepszą animację na BAFTA, brytyjskim odpowiedniku Oscarów.

Książka Charliego Mackesy’ego została przekształcona w pięknie animowany film, który zadebiutował na BBC1 w Wielkiej Brytanii i na Apple TV+ w pozostałych częściach świata, na Boże Narodzenie 2023 roku. W jego gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się Tom Hollander, Idris Elba i Gabriel Bryne oraz nowicjusz Jude Coward Nicoll.

Ręcznie rysowana animacja, oparta na własnych ilustracjach Mackesy’ego, również została stworzona przez zespół produkcyjny złożony z samych gwiazd. Wśród nich znalazła się producentka Hannah Minghella, Isobel Waller-Bridge, która stworzyła muzykę do filmu, oraz producent wykonawczy Jony Ive.

„Podróż tworzenia filmu „The Boy, the Mole, the Fox and the Horse“ z moim niesamowicie utalentowanym zespołem animacyjnym była magiczna. Nigdy nie marzyłem, że to się stanie – ale to takie wzruszające myśleć, że ta historia będzie oglądana w Boże Narodzenie. Naprawdę mam nadzieję, że przyniesie trochę radości, śmiechu i pocieszenia“. ( Mackesy, październik 2022 r. )

Film opowiada o przyjaźni chłopca i trzech zwierząt, które szukają domu dla chłopca. Podczas podróży czwórki przyjaciół odkrywa prawdziwe znaczenie takich wartości jak dobroć, odwaga i nadzieja.

macpretorians

Źródło: appleinsider

Leave a Reply