iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dodają nowe emoji

Apple udostępniło wczoraj deweloperom pierwszą betę systemów iOS 16.4 i iPadOS 16.4. Jedną z „nowości” są dodane nowe emoji dla użytkowników iPhone’ów i iPadów.

Nowe emoji w iOS 16.4

Nowe emoji są częścią Unicode Standard for Emoji Update 15.0, który został ogłoszony w lipcu 2022 roku. Wśród nowych emoji są ikony dla trzęsącej się twarzy, gęsi, hiacynta i zwykłego różowego serca. Nowe emoji zostały również dodane do macOS Ventura 13.3 i watchOS 9.4.

Użytkownicy z urządzeniami w poprzednich wersjach systemów, nie będą mogli zobaczyć nowych emoji, nawet gdy wyśle je ktoś, kto już zaktualizował swoje urządzenie.

iOS 16.4 wprowadza wiele innych nowych funkcji. To między innymi możliwość włączenia powiadomień push dla aplikacji webowych, nowe akcje Shortcuts, wsparcie dla 5G oraz podglądy iMessage dla postów Mastodona.

Podglądy iMessage dla Mastodon

Niespodzianką w aktualizacji jest fakt, że Apple wprowadziło nową funkcję do Wiadomości. Teraz aplikacja obsługuje bogate podglądy postów Mastodon, gdy udostępniasz link do postu w rozmowie iMessage.

Nowa integracja oznacza, że podczas udostępniania linku do postu Mastodon, iMessage pobiera szczegóły, takie jak tekst postu, nazwa autora, załączniki i renderuje je w linii w wątku rozmowy.

Podgląd linka Mastodon w iMessage beta iOS 16.4

To wykracza poza standardowe podglądy linków internetowych, które Wiadomości próbują pobrać dla każdego adresu internetowego, które nie zawierają treści takich jak post Mastodon.

Ta nowa funkcja jest chyba najsilniejszym znakiem wsparcia od Apple dla zyskującej popularność sieci społecznościowej. Mastodon zyskał w ostatnich miesiącach klientów dzięki bardzo niepopularnym decyzjom nowego właściciela Twittera Elona Muska.

Należy dodać, że obecne bety systemów iOS 16.4 i innych, są dostępne tylko dla zarejestrowanych deweloperów.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Jedna myśl na temat “iOS 16.4 i iPadOS 16.4 dodają nowe emoji

Leave a Reply