Fortnite wraca w 2023 r. na iPhone’a

Minęły ponad dwa lata, odkąd Apple wyrzuciło z App Store grę “Fortnite” autorstwa Epic Games. Epic miał odblokowaną alternatywę w grze i tym samym świadomie naruszył zasady App Store. W ten sposób twórcy chcieli uniknąć prowizji Apple i zarobić więcej pieniędzy dla siebie. Apple natomiast nie miało zrozumienia dla podejścia Epic i zablokowało konto dewelopera. To z kolei oznaczało, że niezwykle popularnej gry nie można było już znaleźć w App Store. Teraz Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, przekomarzał się za pośrednictwem Twittera, że Fortnite będzie ponownie dostępny na iOS jeszcze w tym roku.

Apple i Epic są w sporze od jakiegoś czasu. Od tego czasu wpłynęło kilka pozwów, a Epic zarzuca Apple między innymi nadużywanie pozycji dominującej.

Teraz Sweeney podpowiada za pośrednictwem Twittera, że Fortnite będzie świętował swój powrót na iOS w 2023 roku. Więcej informacji na ten temat nie ma, więc możemy jedynie spekulować, czy i jak gra trafi z powrotem na iPhone’a i iPada. Na razie nie wyobrażamy sobie, że Apple lub Epic ulegną, by gra w najbliższym czasie ponownie trafiła do App Store. Mało prawdopodobne jest też, że sąd wyda wyrok w niedługim terminie.

Tak więc moim zdaniem są to czyste plotki lub po prostu jeszcze czegoś nie wiemy, co niedługo ujrzy światło dzienne.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply