W 2023 roku naprawa sprzętu Apple będzie droższa

Ponieważ coraz więcej osób dłużej trzyma się przy swoich iPhone’ach i iPadach i nie wymieniają ich co roku, konieczne są mniejsze naprawy, aby urządzenia mogły dłużej działać. Apple w 2023 roku zacznie pobierać większe opłaty za jedną z najczęstszych napraw: starzejące się baterie.

Eagle-eyed Redditor zauważył notatkę na Apple iPhone – „iPhone Obsługa baterii”. Dokument ten informuje użytkowników, że obecna opłata serwisowa za wymianę baterii będzie stosowana do końca lutego 2023. Z dniem 1 marca 2023 roku opłata za serwisowanie baterii w okresie pozagwarancyjnym zostanie zwiększona o 20 dolarów dla wszystkich modeli iPhone’ów sprzed iPhone’a 14.

Opłata za wymianę baterii w iPadzie również wzrośnie o 20 dolarów dla wszystkich modeli z wyjątkiem najnowszego iPada Pro i iPada 10 generacji. A jeśli Mac wymaga nowej baterii, Apple pobierze 30 dolarów więcej za wszystkie modele MacBook Air i dodatkowe 50 dolarów za wszystkie modele MacBook i MacBook Pro.

Apple sprzedaje również usługę wymiany baterii dla niektórych modeli iPhone’a poprzez swój Self Service Repair Store za 69 dolarów, ale nie ma informacji, czy ten koszt również wzrośnie. Wymiana baterii jest objęta roczną gwarancją Apple i AppleCare+, choć Apple ostrzega, że gwarancja “nie obejmuje baterii, które zużywają się w wyniku normalnego użytkowania”.

Apple już podniosło cenę wymiany baterii w iPhone 14 z 69 do 99 dolarów i M2 iPad Pro z 99 do 149 dolarów (11 cali) i 179 dolarów (12,9 cala). Apple pobiera również opłatę 119 dolarów za wymianę baterii w iPadzie 10. generacji i 99 dolarów za modele 9. generacji i wcześniejsze.

Nie jest jasne, czy Apple zacznie pobierać więcej opłat za inne usługi, takie jak naprawa ekranu w 2023 roku. Jeśli odkładałeś naprawę urządzenia Apple, to radzę się pospieszyć.

macpretorians

Źródło: Macworld

Leave a Reply