Jak zabezpieczyć swoje kody Matter

Eve Systems zaczęło aktualizować pierwsze urządzenia do standardu Matter. Ponieważ podczas migracji generowany jest nowy kod Matter, a urządzenie jest bezużyteczne bez tego kodu, nadszedł czas, aby porozmawiać o tworzeniu kopii zapasowych takich kodów.

Zarówno HomeKit, jak i Matter wymagają kodów instalacyjnych. Z reguły można je znaleźć zarówno na samych urządzeniach, jak i na opakowaniu czy w instrukcji. Jeśli kod zostanie utracony, urządzenia nie można już ponownie dodać.

Podczas migracji z HomeKit do Matter, kod HomeKit zostaje zastąpiony nowym kodem Matter. Oczywiście nie znajdziemy tego ani na urządzeniu, ani na opakowaniu, ani w instrukcji. To sprawia, że tym ważniejsze są oddzielne kopie zapasowe tych kodów.

Chociaż istnieją różne aplikacje do przechowywania kodów HomeKit, w tym HomePass lub Controller dla HomeKit, nadal nie ma odpowiednika dla kodów Matter. Ponadto 11-cyfrowe kody Matter są nawet dłuższe niż kody HomeKit. Jednak można obejść ten problem.

W HomePass można dodawać pola niestandardowe i wypełniać dowolnym tekstem. Dopóki nie będzie odpowiedniego rozwiązania dla Matter, jest to dobry sposób na centralne zabezpieczenie kodów. Jeśli korzystałeś już z HomePass w przeszłości, możesz łatwo dodać kody Matter do istniejących urządzeń HomeKit.

Twórca HomePass planuje wydać zaktualizowaną wersję aplikacji na początku 2023 roku.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Jedna myśl na temat “Jak zabezpieczyć swoje kody Matter

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: