HomePass: Publiczna beta obsługuje kody Matter

Jeśli masz już pierwsze urządzenia zgodne ze standardem Matter, musisz się zastanowić jak przechować kody Matter. O pewnym rozwiązaniu pisałem już kiedyś. Teraz jednak otrzymaliśmy gotowe rozwiązanie. Od dzisiaj możesz użyć HomePass Beta do zabezpieczenia kodów Matter.

Urządzenie HomeKit bez odpowiedniego kodu HomeKit jest bezużyteczne i nie można go skonfigurować. Nie inaczej jest z nowym standardem inteligentnego domu jakim jest Standard Matter. To sprawia, że tym ważniejsze jest, abyś dobrze zabezpieczył kody.

Mogłeś już korzystać z HomePass za pomocą różnych „objazdów”. Teraz jednak HomePass wydał oficjalną betę i kody Matter są obecnie oficjalnie obsługiwane przez aplikację. Wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować TestFlight z App Store, a następnie wziąć udział w publicznej wersji beta. Istniejące kody pozostają nawet po zainstalowaniu wersji beta.

Kody Matter można skanować

Oprócz kodów HomeKit, kody Matter można również zeskanować lub wprowadzić ręcznie po zainstalowaniu wersji beta. Uważam, że szkoda, że z biblioteki zdjęć nie można importować żadnych kodów.

Podczas migracji do Matter z urządzeń Eve Systems kod jest przechowywany jako zdjęcie podczas procesu. Ponieważ nie można tego zaimportować do HomePass, kod musi być wprowadzony ręcznie lub zeskanowany za pomocą drugiego urządzenia.

Może to jednak zostać wprowadzone w finalnej wersji programu.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Jedna myśl na temat “HomePass: Publiczna beta obsługuje kody Matter

Dodaj własny

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: