Uber i Uber Eats wprowadzają wydarzenia na żywo na ekranie blokady i Dynamicznej Wyspie

Obsługa aktywności na żywo w iOS 16 powoli się rozwija od czasu uruchomienia tej funkcji w ramach iOS 16.1. Teraz Uber zaczyna wdrażać obsługę Live Activities dla Uber i Uber Eats. Dzięki temu użytkownicy mogą łatwo śledzić swoje przejazdy i zamówienia na ekranie blokady lub Dynamic Island iPhone’a 14 Pro.

Uber i Uber Eats mają już wydarzenia na żywo

Uruchomienie Live Activities dla Ubera zostało po raz pierwszy zauważone przez użytkownika na Reddicie, który widział opcję przejazdu Uberem. Inny użytkownik Twittera również informuje, że widział tę funkcję zarówno dla Ubera, jak i Uber Eats.

Funkcja aktywności na żywo dla Ubera pokazuje animację postępów Twojej jazdy lub dostawy. Na przykład w przypadku przejazdu Uberem zobaczysz podstawowy pasek postępu pokazujący, jak blisko celu jesteś, a także szacowany czas zwrotu. Czas zwrotu dostosowuje się w zależności od rzeczywistego ETA, aby uwzględnić takie rzeczy, jak ruch uliczny i inne opóźnienia.

W przypadku aplikacji Uber Eats zobaczysz na żywo postęp swojego zamówienia, ponieważ jest ono przygotowywane przez restaurację, odbierane przez kierowcę dostawy i ostatecznie dostarczane do Twoich drzwi wejściowych.

Wygląda na to, że Uber powoli wprowadza wydarzenia na żywo dla użytkowników Ubera i Uber Eats. Nie wszyscy jeszcze widzą nową funkcję, co sygnalizuje, że firma może przeprowadzać etapowe wdrażanie, ponieważ nadal testuje tę funkcję.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: