Qingping: Czujnik ruchu i światła z integracją HomeKit

Qingping pracuje ostatnio nad swoim kolejnym urządzeniem wspierającym HomeKit. Wiadomo o tym dzięki wpisowi do amerykańskiego organu rejestracyjnego FCC, który ujawnia właśnie nowe urządzenie firmy.

Jest to czujnik ruchu i czujnik światła otoczenia. Czujnik ruchu współpracuje z HomeKit, natomiast co do czujnika światła otoczenia, nie ma jeszcze informacji na ten temat. Nie ma możliwości skonfigurowania automatyzacji lub scen z urządzeniami w aplikacji producenta. Z tego też powodu wydaje się, że czujnik światła może być używany do automatyzacji w HomeKit.

Czujnik jest przymocowany do ściany za pomocą magnetycznego przegubu kulowego. W ten sposób złącze przylega do drugiej części mocowanej na ścianie za pomocą kleju. W ten sposób można łatwo regulować kąt czujnika.

Obecny model wykorzystuje Bluetooth. W tej chwili instrukcja obsługi wspomina tylko, że wersja HomeKit również korzysta z Bluetooth, ale istnieją wiarygodne informacje, że firma faktycznie przygotowuje różne wersje dla wielu swoich produktów.

Mam nadzieję, że niedługo dowiemy się więcej na ten temat.

macpretorians

Źródło: SmartApfel

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: