Aqara prezentuje sprzęt zgodny z HomeKit na Black Friday

Oferty Aqara na Czarny Piątek zostaną już za chwilę uruchomione. Firma stara się, aby Twój dom był bardziej inteligentny, niż kiedykolwiek wcześniej. Możesz również rozszerzyć istniejącą konfigurację i nie będzie to aż takim ciężarem finansowym dla Ciebie.

Marka dostarcza wysokiej jakości, i przede wszystkim gotowe na HomeKit, czujniki, kamery, inteligentne zmotoryzowane zasłony, inteligentne wtyczki i przełączniki, podajnik dla zwierząt i koncentratory do łączenia systemów w razie potrzeby. A z Black Friday na horyzoncie, obserwujemy teraz solidne spadki cen w szerokim zakresie inteligentnego sprzętu domowego firmy Aqara. Oto co firma proponuje:

Inteligentny automatyczny sterownik zasłon

Smart Curtain Driver E1. Silnik z piasty Aqara Zigbee 3.0 został zaprojektowany do przekształcenia tych ręcznych zasłon w inteligentne, sterowane głosem zasłony okienne, dzięki czemu nigdy nie musisz tam sięgać i robić tego sam. System obsługiwany przez HomeKit, Alexa, Asystenta Google i IFTTT można łatwo zamontować na istniejącym karniszu lub drążku bez żadnych dodatkowych narzędzi, przenosząc wbudowany akumulator 6000 mAh, który może wytrzymać do roku, zanim będzie musiał zostać naładowany.

Camera Hub G3

Aqara 2K Security Indoor Camera Hub G3 jest wart bliższego przyjrzenia się (zwłaszcza w przypadku obecnej oferty na Black Friday). Ten faktycznie służy jako koncentrator Zigbee 3.0 z możliwością podłączenia szeregu innych urządzeń podrzędnych w celu „bezproblemowej integracji z czujnikami i urządzeniami automatyki domowej Aqary”. Posiada rozdzielczość do 2K 1296p lub 1080p w trybie HomeKit Secure Video dzięki szerokokątnemu obiektywowi 100 stopni w połączeniu z silnikami przesuwającymi i uchylnymi w celu złagodzenia martwych punktów w transmisji. System rozpoznawania twarzy, zwierząt domowych i gestów AI jest miłym akcentem, a także pozwala na wstępnie ustawione działania z pięcioma różnymi gestami, a także możliwość „rozpoznania twarzy i powitania Cię po powrocie do domu”, a nawet nieznajomych i „wysyłania powiadomień, aby Cię ostrzec”. System obsługiwany jest przez HomeKit, Alexa i Google.

Czujniki

Co mamy w temacie czujników? Po pierwsze, mamy czujnik drzwi i okien Aqara, aby mieć oko na wejścia do Twojego domu. Połączony z koncentratorem Aqara, wyśle powiadomienie o alertach na smartfon, a także aktywuje lokalny alarm w centrum za każdym razem, gdy wykryje nieautoryzowane wejście. Obsługuje również Apple HomeKit i Alexa, oraz współpracuje z „większością typów drzwi, okien i innych urządzeń o podobnym mechanizmie”, w tym szufladami, szafkami i nie tylko, co stanowi świetny dodatek dla prawie każdego użytkownika Aqara lub konfiguracji inteligentnego domu.

Czujniki ruchu

Jeszcze bardziej wzmacniając konfigurację bezpieczeństwa w domu, przyjrzyjmy się czujnikom ruchu Aqara P1. Ten uogólniony system wykrywania ruchu może być używany na wiele sposobów i w wielu miejscach – może być zamontowany pionowo, można go wieszać do góry nogami pod schodami, na przykład montować na ścianie i nie tylko – aby zapewnić powiadomienia w czasie rzeczywistym i konfigurowalne śledzenie zdarzeń w danej przestrzeni. Do 5-letniej żywotności baterii łączy możliwość dostosowania obszaru przechwytywania pod szerokim kątem, a także odległości w trzech trybach czułości (wysokim, średnim i niskim). Może być używany do wykrywania intruzów i prawie każdego innego rodzaju ruchu, a także oświetlenia – P1 ma wbudowany czujnik światła, który może być używany do pomiaru natężenia światła i dokładniejszego sterowania światłami. Co więcej, jest to również skuteczny sposób na oszczędzanie energii i wydłużenie żywotności świateł.”

Inteligentne karmienie zwierząt

Myśl, że nasi futrzani przyjaciele są nakarmieni na czas, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy tysiące mil stąd, jest bardzo ważne. W tym miejscu do gry wchodzi Aqara Smart Pet Feeder C1. Idealny dla kotów i małych i średnich psów, może pochwalić się pojemnością zbiornika 4L do wydawania około 16 filiżanek jedzenia (zanim trzeba je ponownie napełnić) za pomocą smartfona lub poleceń głosowych Siri, Alexa i Asystenta Google. Obsługuje nawet automatyzację IFTTT, która może na przykład sprawić, że Twój Aqara Camera Hub G3 zwróci się do karmnika dla zwierząt, uchwycić akcję, nagrać wideo i oznaczyć go na osi czasu wideo, abyś mógł upewnić się, że Twoje zwierzę je jedzenie.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: