Apple chce kupić Manchester United

Taka wiadomość dzisiaj gruchnęła. Apple rzekomo jest zainteresowane przejęciem Manchesteru United za sumę 7 miliardów Euro. Taką informację zamieścił brytyjski tabloid Daily Star.

Według raportu, dyrektor generalny Apple Tim Cook jest bardzo zainteresowany zbadaniem możliwości związanych z zakupem Manchesteru United. To, co wciąż brzmi bardzo niejasno, nabiera powoli kształtów. Na przykład rodzina Glazerów ogłosiła już, że rozważa sprzedaż Manchesteru United.

Kalifornijska firma technologiczna nigdy nie posiadała dużej drużyny sportowej, ale możliwości handlowe oferowane przez Manchester United są głównym powodem zainteresowania Cooka. Możliwa umowa byłaby prawdopodobnie najdroższym przejęciem klubu piłkarskiego w historii i przekroczyłaby 4,25 miliarda funtów, które konsorcjum kierowane przez Todda Boehly’ego zapłaciło za Chelsea na początku tego roku.

Dużym problemem dla tych, którzy kupują Manchester United, jest Old Trafford, legendarny stadion klubu. Stadion musi zostać zmodernizowany. Uważa się, że rozbudowa stadionu będzie kosztować około 1,5 miliarda funtów.

Niedługo dowiemy się jaki dalszy przebieg będzie miała ta historia. Cook byłby tylko jednym z wielu kandydatów do kupna klubu z Old Trafford. Na przykład gwiazda UFC Conor McGregor również wyraził zainteresowanie przejęciem klubu już w zeszłym roku.

Apple w tym roku bardzo mocno wchodzi w sport. Dzięki swojej usłudze Apple TV+ pokazuje rozgrywki Baseballa a wiadomo, że w lutym wystartuje w Apple TV+ amerykańska liga piłkarska MLS.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply