Aktualizacja Flighty

Aplikacja do śledzenia lotów Flighty jest jedną z najlepszych wdrożeń nowej funkcji Apple Live Activities w iOS 16 i iPhone 14 Pro. Nowa aktualizacja udostępniona w tym tygodniu, dodaje sprytną nową sztuczkę aktualizacji postępów lotu o prawdziwe dane, nawet gdy jesteś w powietrzu.

Obsługa aktywności na żywo jest dostępna dla wszystkich modeli iPhone’a z systemem iOS 16.1 lub nowszym na ekranie blokady. Użytkownicy iPhone’a 14 Pro i iPhone’a 14 Pro Max otrzymują dodatkową ucztę, Live Activities pojawiają się również na Dynamic Island. Możesz również długo naciskać na Dynamiczną Wyspę, aby wchodzić w bezpośrednią interakcję z Aktywnością na Żywo.

W przypadku Flighty aktywność na żywo dla nadchodzącego lotu rozpoczyna się automatycznie trzy godziny przed odlotem. Oznacza to, że możesz łatwo śledzić status lotu, w tym opóźnienia i zmiany bramek, z ekranu blokady i na Dynamic Island. Wszystkie te dane są również dostępne w samej aplikacji.

W przeszłości Flighty pracował nawet w trybie offline i w powietrzu podczas lotu, ale używając szacunkowych danych zamiast danych na żywo. Jeśli jednak zapłaciłeś za pełny dostęp do Wi-Fi podczas lotu, aplikacja może również pobierać dane na żywo.

Dzięki nowej aktualizacji Flighty ma sztuczkę w zanadrzu: może pobierać prawdziwe i na żywo dane za pomocą bezpłatnego Wi-Fi podczas lotu, nawet gdy Twój iPhone jest w trybie samolotowym. Oznacza to, że nie musisz płacić za premium Wi-Fi podczas lotu. “Uzyskuj dane na żywo nawet w trybie samolotowym: Po prostu połącz się z bezpłatnym WiFi.”

Ryan Jones z Flighty wyjaśnił na Twitterze, jak to działa. Zasadniczo bezpłatne Wi-Fi w większości linii lotniczych (w Stanach Zjednoczonych) pozwala na bezpłatny iMessage. Działania na żywo w iOS 16.1 są aktualizowane przy użyciu tego samego protokołu co iMessage. Dlatego Flighty może zaktualizować aktywność na żywo za pomocą darmowego bezprzewodowego połączenia Wi-Fi linii lotniczych. Następnie dane mogą być również przekazywane do pełnej aplikacji Flighty.

W Stanach Zjednoczonych następujące linie lotnicze zezwalają na bezpłatne przesyłanie wiadomości za pośrednictwem bezpłatnego Wi-Fi na pokładzie: JetBlue, Delta, Alaska, Southwest i United.

macpretorians

Źródło: 9To5Mac

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: