Rectangle: narzędzie Mac do okien z aktualizacją

Rectangle to narzędzie Mac do zoptymalizowanej obsługi okien. Jej twórca Ryan Hanson uruchomił już inne aplikacje na macOS, w tym Filebar, Hyperkey i Multitouch. Na jego stronie internetowej aplikację open source Rectangle można również pobrać bezpłatnie na komputery Mac z systemu macOS 10.11 i nowszych. Obsługiwane są zarówno procesory Intel, jak i Apple Silicon.

Hanson opisuje Rectangle jako aplikację do zarządzania oknami opartą na Spectacle i napisaną w Swift”. Aplikacja jest skierowany przede wszystkim do zaawansowanych użytkowników komputerów Mac, którzy mają do czynienia z wieloma oknami na biurku i chcą pracować dokładniej i w większym porządku. Aplikacja pozwala między innymi na wyzwalanie odpowiednich akcji dla okien za pomocą skrótów klawiaturowych, a także zarządzanie oknami. Ryan Hanson wyjaśnia na GitHub:

„Skróty klawiaturowe nie wymagają wyjaśnień, ale obszary przyciągania mogą korzystać z wyjaśnienia, jeśli nigdy nie używałeś ich w systemie Windows lub innych aplikacjach do zarządzania oknami. Przeciągnij okno do krawędzi ekranu. Gdy wskaźnik myszy dotrze do krawędzi ekranu, zobaczysz odcisk, nad którym Rectangle próbuje zmienić rozmiar i przesunąć okno po zwolnieniu wskaźnika myszy.”

Rectangle

Deweloper wydał teraz także najnowszą wersję Rectangle, którą można teraz pobrać z oficjalnej strony internetowej, a także na GitHub. Wersja 0.63 z 16 listopada 2022 zawiera pewne ulepszenia między innymi optymalizacje pod względem stabilności i interakcji ze Stage Managerem Apple.

Tak jak pisałem program Rectangle do zoptymalizowanej obsługi okien można pobrać ze strony producenta.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: