iPhone 15 Pro z ekskluzywnymi funkcjami

Apple zaczęło coraz bardziej rozgraniczać modele iPhone’a Pro od „zwykłych” modeli. Plotki mówią, że przyszłoroczny iPhone 15 Pro będzie jeszcze bardziej różnić się od standardowych modeli iPhone’a.

iPhone 15 Pro: funkcje

We wrześniu analityk Ming-Chi Kuo powiedział, że silna sprzedaż modeli iPhone’a 14 Pro prawdopodobnie zachęci Apple do zwiększenia rozróżnienia między iPhonem 15 Pro (Max) a standardowym iPhonem 15 (Plus). W tym miejscu należy jednak wspomnieć, że wiele zmian sprzętowych prawdopodobnie zostanie zaplanowanych z kilkuletnim wyprzedzeniem, więc strategia Apple powinna wynikać nie tylko z ostatnich sukcesów.

Obecnie istnieje co najmniej pięć funkcji, które podobno są dostępne wyłącznie w modelach iPhone’a 15 Pro:

  • Układ A17: Modele iPhone 15 Pro powinny być wyposażone w chip A17 Bionic, który jest produkowany w oparciu o proces 3 nm drugiej generacji TSMC i oferuje lepszą wydajność i wydajność. Standardowe modele rzekomo nie otrzymają nowego chipa. 2023 byłby zatem drugim rokiem z rzędu, w którym tylko modele Pro są wyposażone w najnowszy chip Apple.
  • Szybszy port USB-C: Modele iPhone’a 15 Pro mogą mieć port USB-C z obsługą co najmniej USB 3.2 lub Thunderbolt 3, co skutkowałoby znacznie większą szybkością przesyłania danych kablowych w porównaniu z istniejącymi iPhone’ami Lightning. Według Kuo, port USB-C standardowych modeli iPhone’a 15 pozostanie ograniczony do prędkości USB 2.0, takich jak Lightning.
  • Zwiększona pamięć: Według plotek, modele iPhone’a 15 Pro będą wyposażone w zwiększoną pamięć 8 GB, podczas gdy standardowe modele prawdopodobnie nadal będą otrzymywać 6 GB pamięci RAM.
  • Przyciski półprzewodnikowe: Według Kuo modele iPhone’a 15 Pro będą wyposażone w półprzewodnikowe przyciski głośności i zasilania. Analityk powiedział, że urządzenia będą wyposażone w dwa dodatkowe silniki dotykowe, które zapewniają dotykowe sprzężenie zwrotne, aby symulować uczucie naciskania przycisku bez fizycznego poruszania się klawiszy.
  • Zwiększony zoom optyczny: iPhone 15 Pro Max może być wyposażony w teleobiektyw peryskopowy. Powinno to spowodować, że urządzenie będzie miało co najmniej 10-krotny zoom optyczny w porównaniu do 3 razy w modelach iPhone’a 14 Pro.

Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł, jednak Apple zapomniało o rozgraniczeniu cenowym swoich produktów. Moim zdaniem tegoroczne iPhony z serii standardowej są zbyt drogie. Jeśli Apple przedstawi „normalne” iPhony w dobrej cenie, całość będzie miała sens. Jeśli nie, będą mieli taki sam problem jak w tym roku. Nie będą mogli sprzedać iPhone’a z linii standard, ponieważ nie będzie chętnych na taki model w takiej cenie.

macpretorians

Źródło: macerkopf

Leave a Reply