Ikea Dirigera integruje akcesoria innych firm z HomeKit

Za cenę 59,99 euro można zamówić Ikea Dirigera Smart Home Hub. Akcesoria ze szwedzkiego sklepu meblowego przeznaczone są przede wszystkim do własnych produktów Trådfri, ale w zasadzie można z nimi sparować również inne akcesoria ZigBee – na przykład żarówki Philips Hue lub innych, tanich producentów, takich jak Osram/Ledvance czy Innr.

Wraz ze zbliżającymi się aktualizacjami firm do standardu Matter, sytuacja się zmienia i podejście Apple do integracji firm trzecich, nie jest już tak rygorystyczne. Dzięki wersji beta Matter dla Hue Bridge zarejestrowani programiści mogą na przykład zintegrować lampy, które nie pochodzą z Philips Hue z HomeKit. To jest dokładnie to, co jest teraz możliwe dzięki Ikea Dirigera Hub, i według informacji HomeKitAuthority nawet bez aktualizacji Matter, której oczekuje się dopiero w 2023 roku.

“Podczas testowania nowego Ikea Dirigera Hub odkryłem, że każda podłączona żarówka ZigBee jest przekazywana do Apple Home”, pisze HomeKitAuthority na Twitterze.

Ogólnie rzecz biorąc, jest to przedsmak tego, co czeka nas w przyszłym roku: Coraz więcej urządzeń, które nie miały jeszcze połączenia HomeKit, pojawi się w aplikacji Apple Home dzięki Matter.

macpretorians

Źródło: appgefahren

Leave a Reply

Powered by WordPress.com. Autor motywu: Anders Noren.

Up ↑

%d bloggers like this: